PlayStation 5 Dijital Sürüm Türkiye’de listelendi

PlayStation 5, geçtiğimiz Kasım ayında Türkiye de dahil olmak üzere dünyanın birçok bölgesinde piyasaya sürülmüştü. Sony’nin yeni nesil konsolu sadece disk sürücülü modelle ülkemize giriş yapmış ve 8.299 TL’lik fiyat etiketiyle satışa sunulmuştu. Konsol devi, PS5 Dijital Sürüm için 2021 yılına işaret etmişti.

PlayStation 5 Dijital Sürüm, üzerinde disk sürücüsü bulunmayan daha ucuz bir versiyon olarak dikkat çekiyor. Özellikle PS5’in gerek vergilerle gerekse karaborsaya düşmesiyle fahiş fiyatlara yükselmesi, oyuncuları uygun fiyatlı alternatifi beklemeye itiyor. Anlaşılan bu bekleyiş uzun sürmeyecek. Yeni nesil konsol Türkiye’nin önde gelen teknoloji mağazalarından Vatan Bilgisayar‘da listelendi.

Vatan Bilgisayar, PlayStation 5 Dijital Sürüm’ü listeledi

PS5, Vatan Bilgisayar

PlayStation 5 Dijital Sürüm, Türkiye’nin önde gelen teknoloji mağazalarından Vatan Bilgisayar’ın web mağazasında göründü. Sayfada konsolun fiyatına ve satışa sunulacağı tarihe dair detaylar yer almıyor. Ancak ürün sayfasının hazırlanması, dijital modelin yakında stoklara gireceğine işaret ediyor.

Ülkemizde geçtiğimiz yıl oyun konsollarına yüzde 50 ilave gümrük vergisi getirilmişti. İlk olarak ek verginin Ekim ayında yüzde 20’ye düşeceği belirtilse de, kararın yıl sonuna kadar uzatılması planları bozdu. PS5 ve Xbox Series X/S, yüksek orandan vergilendirildi ve fiyatlar yükseldi. 2021’in gelişiyle birlikte vergi oranı düştü ve konsolların fiyatlarında da indirim bekleniyor. İndirimin yanı sıra PS5 Dijital Sürüm’ün gelişi, fiyatın biraz daha uygun hale gelmesini sağlayacaktır.

PlayStation 5 Dijital Sürüm, Türkiye’de yaklaşık olarak 6.000-6.500 TL bandında satışa sunulabilir. Ürün stoklara girdiğinde sizleri haberdar edeceğiz. PS5’in dijital modeli hakkında siz ne düşünüyorsunuz? Piyasaya sürülmesi halinde satın almayı düşünür müsünüz? Fikirlerinizi yorunlarda paylaşabilirsiniz.

yorum Yap