PlayStation 4 Toplulukları Nisan ayında kapatılacak

Sony, PlayStation 4 için testlerine devam ettiği sistem yazılımı güncellemesi 8.50 betasında Topluluklar özelliğini kaldırdı. Konsol devi, Mart 2020’de PlayStation Communities uygulamasını Android ve iOS mağazalarından kaldırmış, yeni nesil PS5 konsolunu da Topluluklar özelliği olmadan piyasaya sürmüştü. Şirket sonunda PS4 topluluklarının kapatılacağı tarihi açıkladı.

PlayStation Toplulukları, PlayStation 4 oyuncularının çeşitli oyunlara ve konulara yönelik gruplar oluşturabildikleri, mesajlaşarak fikir alışverişinde bulunabilmelerini sağlayan sosyal bir özellikti. Sony, kullanıcılara yolladığı kısa bir e-posta aracılığıyla özelliğin Nisan ayında kapatılacağını duyurdu. Değişiklik muhtemelen yukarıda belirttiğimiz gibi PS4 sistem yazılımı güncellemesi 8.50 yayınlandığında tüm konsollara uygulanacak.

PS4, oyuncu

Sony, PS4 kullanıcılarını e-posta ile bilgilendirdi

Sony, tarafından gönderilen e-postalarda Topluluklar özelliğinin kapatılacağı aşağıdaki ifadelerle duyuruldu:

“PlayStation 4 konsolunuzda Topluluklar özelliğini kullandığınız için teşekkür ederiz. Bu özellik Nisan 2021‘den itibaren artık desteklenmeyecek veya PS4 konsolunuzda kullanılamayacak. Yine de PS4 konsolunuzda ve PlayStation App‘te bağlantıda kalmaya ve mesajlaşma özelliklerinin ve daha fazlasının keyfini çıkarmaya devam edebileceksiniz.”

E-posta duyurusunda özelliğin Nisan ayında hangi gün kaldırılacağına dair herhangi bir bilgi verilmedi. Ancak PlayStation 4 sistem yazılımı güncellemesi 8.50 ile gideceği en büyük olasılık olarak görülüyor. Sistem yazılımı 8.50 için testlerin başlaması ve duyurunun zamanlaması bu ihtimali öne çıkarıyor. Bir sonraki güncellemenin yapacağı değişikliklere buradan göz atabilirsiniz.

Sony geçtiğimiz yıl sürpriz bir karar alarak PlayStation topluluk sayfalarını ve yardım forumlarını da kapatmıştı. Oyuncular, forumların yerine PlayStation Support gibi diğer yardım kanallarını kullanıyor.

yorum Yap