PlayStation 4 satışları ABD’de 30 milyonu geçti

Sony Temmuz ayında PlayStation 4‘ün piyasaya sürüldüğü günden bu yana dünya çapında 100 milyon sattığını açıklamıştı. Konsol üreticisi için böyle bir dönüm noktası kesinlikle büyük başarı. Peki bu büyük başarıda en etkili pazar neresi? Elbette PS4 konsolunun en başarılı olduğu bölge şaşırtıcı olmayan bir şekilde Amerika oldu. Niko Partners analisti Daniel Ahmad’a göre PlayStation 4 satışları ABD’de 30 milyonu aştı.

Daniel Ahmad kişisel Twitter hesabından ABD’de satılan 30 milyon PlayStation 4’ün sistemin global satışlarının yaklaşık %30’unu oluşturduğunu duyurdu. ABD’yi 8.3 milyon PS4 satışıyla Japonya izledi. Almanya 7.2 milyonla üçüncü sırada yer aldı. Son olarak Birleşik Krallık bölgesi 6.8 milyonla dördüncü oldu. Ayrıca takipçilerden birinin Fransa’daki satışları sorması üzerine analist 6 milyonun altında olduğunu belirtti.

Temmuz ayında PS4’ün yine ABD’de en hızlı satan 3. konsol olduğu açıklanmıştı. Rakamlar göz önüne alındığında PlayStation 4 satışlarının yeni nesil konsollar geldiğinde nerede olacağını merakla bekliyoruz. Önümüzde son bir tatil sezonu ve yaz dönemi var ve Sony, The Last of Us, Ghost of Tsushima ve Death Stranding gibi PS4’e özel önemli kozlara sahip. Sadece bu kadar da değil. Concrete Genie ve Other Ocean Interactive’in klasik yenilemesi MediEvil de listeye dahil.

PlayStation 4 pazarda olduğu süre boyunca 155 milyonla dünyada en çok satan konsol olan PS2’yi geçebilir mi dersiniz?

yorum Yap