PlayStation 2020 Özeti, ücretsiz dinamik PS4 teması ile sunuluyor

PlayStation 2020 Özeti kullanıma açıldı ve oyuncuların yıl boyunca oynadıkları oyunlara dair istatistikler sunuyor. Özetinizde geçtiğimiz yıl kaç saatinizi oyun oynayarak geçirdiğinizi, en çok hangi oyunları oynadığınızı, kazanılan kupaları ve size özel daha birçok istatistiği öğrenebiliyorsunuz. Üstelik özetinizi inceledikten sonra ücretsiz dinamik PS4 teması alıyorsunuz.

Geçtiğimiz yıl PlayStation 5 almayı başardıysanız, yeni konsolda ne kadar zaman geçirdiğiniz gibi PS5’e özel bazı istatistikler de gösteriliyor. Tıpkı 2019 özetinde olduğu gibi, 2020 istatistiklerinize de yalnızca sınırlı bir süre için erişebileceksiniz. İstatistiklerinize ulaşmak için 2 Mart 2021‘e kadar kişisel PlayStation Özetinizi oluşturmanız gerekiyor.

PlayStation 2020 Özeti, ücretsiz dinamik PS4 teması veriyor

PlayStation 2020 Özeti oluşturan oyuncular, ücretsiz bir dinamik PS4 temasına sahip olacaklar. PS5 oyuncuları için özel bir tema yayınlanmadı. PlayStation 2020 Özetinizi oluşturmak için öncelikle buradan PSN kimliğiniz ile oturum açmanız gerekiyor. Ardından alt alta sıralanan istatistiklerinizi inceledikten sonra sayfanın en alt kısmından “Temanı Al” butonuna tıklayarak yukarıdaki PS4 temasını alabiliyorsunuz.

Özet sayfasında, 2020’de oynanan oyun sayısı, en çok oynadığınız oyunlar, en çok oynadığınız tür ve bunlarda harcadığınız zamanlar, yerel ve çevrimizi oynama saati, 2020’de oyun oynadığınız gün sayısı gibi kişiselleştirilmiş birçok istatistik var. Ayrıca indirilen PlayStation Plus oyunlarının sayısı, kazanılan toplam kupa sayısı ve kupaların dağılımı gibi birçok detay veriliyor.

PlayStation 2020 Özeti için bazı sınırlamalar da var. Özetinize erişebilmek için geçtiğimiz yıl boyunca en az 10 saat PS4 oynamış olmanız ve 18 yaşın üzerinde olmanız şart koşuluyor. Ayrıca konsolunuzun (Ayarlar) > [Veri Toplama/Sağlık ve Güvenlik] > [Cihaz Bilgisi] kısmından PlayStation’ın “ek veri” toplamasına izin vermelisiniz. Özet yalnızca belirli bölgelerde sunuluyor ve Türkiye‘de bu bölgelere dahil edildi.

PlayStation 2020 Özetinizi aldınız mı? Geçtiğimiz yıl oynadığınız oyunlara dair istatistiklerden sizi şaşırtan oldu mu? Yorumlarda bizlerle paylaşabilirsiniz.

yorum Yap