Popüler PlayLink oyunlarının geliştiricisi Wish Studios kapanıyor

That’s You! ve Knowledge is Power gibi oyunların geliştiricisi Wish Studios kapanıyor. Ekibin çalışması PlayStation 4 için Sony’nin PlayLink sosyal oyunlarının bir parçasıydı ve kontrol etmek için telefon veya tablet gerektiren parti oyunları grubundaydı.

Gelen haberlere göre Wish Studios‘un yeni projeleri için yayıncı ve ek yatırım bulma mücadelesinin ardından geldi. Stüdyo kapanışı 13 tam zamanlı personelin işten çıkarılmasıyla karşı karşıya kaldığı anlamına geliyor. Kararın PlayLink’in geleceğini nasıl etkileyeceği merak konusu.

Wish Studios CEO’su Caspar Field’ın kapatma kararıyla ilgili açıklaması:

“Altı buçuk yıldır harika oyunlar yaptıktan sonra Wish’i kapatacağımız için çok üzgünüz. Bakış açımız ekibi ve yaratıcılığını yaptığımız her şeyin kalbine koymaktı. Bu insanlara veda etmek zorunda kalmak inanılmaz derecede zordu. Gerçekten yürek burkucu.

Wish Studios ekibine geçmişteki ve şu anki inanılmaz katkılarından dolayı teşekkür eder, Wish’in gelecekteki kariyerlerine en iyisini katacağını umarız.

Ayrıca PlayLink konseptine inandığı için Sony’ye, oyunların tadını çıkaran ve keyif alan herkese teşekkür etmek istiyoruz. Hepsi bu kadar.”

Wish Studios’u kaybetmek PlayLink oyunları için büyük bir dezavantaj. Belki de bu tür etkileşimli deneyimler PlayStation 5‘te daha az rol oynar.

yorum Yap