PlayLink Nedir? PlayLink Oyunları

PlayLink Nedir? PlayLink Oyunları
Playstation 4 ve daha önceki tüm seriler tamamen konsola takılan oyunun televizyona yansıtılması şeklinde oynanıyordu fakat akıllı telefonların son yıllarda aldığı ivme Playstation tarafından PlayLink formatının yaratılması ile sonuçlandı. Playlink arkadaşlarınızla veya ailenizle harika vakit geçirmenizi sağlayacak çok yeni bir oyun formatı.

Playlink Nedir?

Playlink ile akıllı telefonunuz veya tabletiniz, PS4 ve TV ile bağlantı kurarak ve yine akıllı telefonunuzun tüm özelliklerini kullanabilerek oyun oynamanızı sağlıyor. PlayLink konsol ile bağlantı kurmuş tüm akılı telefonların dinamik bir şekilde aynı ağda buluşması, grup oyunları oynamanın önünü açıyor. Bunu yapabilmek için ise tek yapmanız gereken tamamen ücretsiz olan PlayLink uygulamasını Playstore veya Apple Mağazalarından edinmek ve konsol başına geçmek.

Grup içerisinde oynanacak soru oyunları ile eğlence dolu anlar yaşarken, oyunlara kameraları da dahil eden onlarca zevkli oyun mevcut. Yeni yayınlanan oyunlara PlayStation Plus üyelerinin ücretsiz olarak erişim kazanma şansları olabiliyor, takipte olmak lazım. PlayLink oyunlarının en güzel yanı ise grup içerisindeki herkesin köşesine çekilerek tamamen akıllı cihazı ile oyuna katılıyor olabilmeleri, konsol veya kolları tamamen unutuyorsunuz.

Playlink Oyunları

Playlink platformunda oynayabileceğiniz birkaç oyunu sizin için derleyerek ufak incelemelerde bulunduk.

That’s You

PlayLink Nedir?

Grup halinde oynanabilecek belki de en zevkli PlayLink oyunu diyebilirim. Oyunda öyle tuzak ve kritik sorular var ki samimi bir arkadaş ortamında oynuyorsanız bir süre sonra gülmekten karnınız ağrıyabilir. 1000’den fazla soru ve kameranın da oyuna dahil olması ile çok eğlenceli vakit geçireceğinizin garantisini veriyorum. Oyun en fazla 5 kişi ile oynanabiliyor ve oyun sonrasında arkadaşlarınızın sizi nasıl gördüğünü ve sizin hakkınızda ne düşündüklerini ciddi manada anlayabiliyorsunuz.

Knowledge is Power (Bilgi Güçtür)

PlayLink Nedir?

Bu aslında klasik bir bilgi yarışması, kim 500 milyar ister yarışması gibi değil çok daha fazla değişkeni olan bir oyun diyebiliriz. 2 ila 6 kişi arasında oynanan oyunda soruları kim daha hızlı ve doğru bilirse o yarışmayı kazanmış oluyor. Bunun yanında arkadaşlarınıza tuzaklar vs. de kurabiliyorsunuz. Sırf bu oyun bile insanlara konsol aldırabilecek kadar iyi düşünülmüş bir oyun. Herkes en zeki veya en bilgili olmaya çalışırken evin içinde müthiş bir rekabet ortamı oluştuğunu fark edeceksiniz.

Hidden Agenda

PlayLink Nedir?

Aslında bu oyun bir film gibi ve yine maksimum 6 oyunucu ile bu filme dahil oluyorsunuz. Senaryonun gidişatı ise bu 6 oyuncunun verdiği kararlar ile şekilleniyor. İşin zevkli yanı ise senaryoda 6 farklı kişi oynuyorsa bu 6 kişinin tamamı aynı safta olmuyor. Verdiğiniz kararlar sizi karşı karşıya getirebilir, hikayeyi çok farklı yere götürebilir. Klasik oyunlardan sıkılıp grupça bir filmin farklı oyuncuları olmak isteyenler için harika bir oyun.

Frantics

PlayLink Nedir?

Arkadaşlarınız size kurt veya tilki lakabını hiç koyarlar mı? Cevap evetse bu oyunda daha da bir başarılı olacağınızı söyleyebilirim. Oyunu kazanmak adına stratejilerin kurulduğu, yalanların söylendiği aşırı derecede eğlenceli bir oyun. Oyun mantığı çok basit ve oyun esnasında gerçekten oyuncuları eğlendirmeyi amaçlayarak tasarlanmış. Bilgiden ziyade biraz uyanıklık istiyor.

Maymunlar Cehennemi

PlayLink Nedir?

Filmini izleyip de hayran olmayan çok az okurumuz vardır herhalde? Bu oyunda da yine aynı senaryo mevcut ve ortada maymunlar ile insanlar var. Siz de iki tarafı verdiğiniz kararlar ile yönlendiriyor ve hikayenin gidişatını etkiliyorsunuz. Bu kararlar kimi zaman etik olamayabiliyor ve burada vicdanınıza dokunan soruları cevaplamak zorunda kalıyorsunuz. Maymunlar Cehennemi oyunu Playlink formatı ile maksimum 4 oyuncuyla oynanabilirken, tek başınıza da oynayabiliyorsunuz.

Playlink ile alakalı inceleme yazımızın sonuna geldik, umarım keyifle okuduğunuz biz yazıyı kaleme almışımdır.

PlayLink'in tüm ps oyunlarına göz atmak için buraya tıklayabilirsiniz.

Önceki ve Sonraki Haberler
Bunlar da İlginizi Çekebilir