PES 2019’dan Türkiye Süper Ligi sürprizi!

PES 2019 demosunun yayınlanmasına yaklaşık 1 hafta kala Konami müjdeyi verdi! Konami, Türkiye Süper Ligi‘nin PES 2019’da resmi lisanslı olarak yer alacağını açıkladı. Süper Lig böylece ilk kez PES’te yer alacak.

Türkiye Süper Ligi PES 2019’da!

Ligimizde yer alan 18 takımın her biri, ekipmanları ve kadroları eksiksiz olarak oyunda yer alacak. Konami ayrıca kadroların ve istatistiklerin haftalık olarak güncelleneceğini belirtti.

PES 2019‘un Türkiye’ye özel kapağında Hakan Çalhanoğlu milli takım formasıyla Coutinho ile birlikte yer alacak.

PES 2019 Türkiye Süper Ligi Hakan Çalhanoğlu

Konami Digital Entertainment BV’nin Marka ve İş Geliştirme Direktörü Jonas Lygaard: “Türk futbolu, fantastik bir destekle kutsanıyor ve uzun yıllar boyunca bu dinamik ligin PES serisine eklenmesi yönündeki taleplere cevap veriyoruz ve o an nihayet geldi.” açıklamasını yaptı.

“Süper Lig’i PES 2019’a dahil ederek garantiye almaktan memnunuz ve her oyunda parlayan tutku ve becerinin mükemmel bir şekilde yeniden yaratılmasını sağlayacağız. 18 takımın tamamı yer alacak ve önümüzdeki aylarda çabalarımızı göstermeyi sabırsızlıkla bekliyoruz.”

Kapak yıldızı milli futbolcumuz Hakan Çalhanoğlu: “PES serisi yetenek ve kontrolüyle tanınıyor, bu yüzden modern oyunun böyle güzel bir simülasyonunu yapmaktan dolayı çok mutluyum” dedi. ve ekledi: “Türk futbolu heyecan verici ve yetenekli, bu yüzden KONAMI’nin yetenekli takımlarını evdeki herkes için hayata geçirmeyi sabırsızlıkla bekliyorum.”

PES 2019 Şampiyonlar Ligi’ni rakibi FIFA 19’a kaptırdıktan sonra, dünyadan 7 yeni ülkeden ligler oyuna dahil edilmişti. Artık Türkiye Süper Ligi ile beraber bu rakam sekize yükselmiş oldu. Eh bize de bayrakları asmak düşer!

PES 2019 demo 8 Ağustos’ta yayınlanacak ve ayrıntılara buradan ulaşabilirsiniz.