Yakuza 7 duyuruldu ve batıya farklı bir isimle gelecek

Tokyo Game Show 12-15 Eylül tarihleri arasında gerçekleşecek ve duyurular tam gaz gelmeye devam ediyor. Sega, Yakuza 7 için batı fragmanını yayınladı ve farklı bir isimle gelecek. Oyunun diğer adı Yakuza: Like a Dragon olacak. Bu isim birkaç gün önce Sega Amerika tarafından Twitter’dan duyurulmuş ve daha sonra silinmişti.

PlayStation fragmanı Japonya için yayınlanan duyuruya benziyor ancak birçok yeni sahney ve yeni karakterle geldi. Yakuza: Like a Dragon’un resmi açıklaması şu şekilde:

“Bir yolculuk biter, yenisi başlar. Yakuza: Like a Dragon tamamen yenilenmiş bir dövüş sistemiyle birlikte yeni karakterlerle, yeni bir şehirde yepyeni bir hikaye. Yakuza’da sevdiğiniz her şeyin üstünde. 2020’de Batı’ya geliyor!”

Yakuza: Like a Dragon, Yakuza 6: The Song of Life”ın kahramanı Kazuma Kiryu’nun hikayesinin tamamlanmasıyla Ichiban Kasuga’nın macerasını ele alacak. Sega Dragon Quest gibi sıra tabanlı bir mücadele sistemi getiriyor. Ayrıca Yakuza 7’deki yeni kahramanımız büyük bir Dragon Quest hayranı. Oyun 16 Ocak’ta Japonya’da, 2020’de Batı bölgelerinde PlayStation 4 için çıkacak. Diğer yandan oyunun go karts gibi mini oyunları, slot makinelerini ve sıkıcı filmleri içereceği doğrulandı.

Tokyo Game Show 2019 15 Eylül’e kadar devam edecek. Bu arada Death Stranding, Project Resistance ve diğer tüm haberleri etkinlik boyunca bizimle takip edebilirsiniz.