World War Z’nin çok oyunculu modları tanıtıldı

Saber Interactive, stüdyonun yaklaşmakta olan üçüncü şahıs nişancı oyunu World War Z‘yi benzer oyunlardan ayrı tuttuğuna inandığı Players vs Players vs Zombies (PvPvZ) modunu açıkladı.

Dört oyunculu PvPvZ modunda, oyuncular diğer oyunculara ve aynı zamanda yapay zeka zombi sürülerine karşı mücadele verecekler. Tamamen benzersiz olan bu deneyim, diğer oyuncuların yanı sıra çeşitli rekabetçi modlarda zombileri aşmaya zorlayacak ve zombiler ise maç boyunca oyun alanında bize zorluk çıkarmak için ellerinden geleni yapacaklar. Aşağıdaki fragman World War Z’nin yenilikçi moduna kısa bir bakış sunuyor:

Saber Interactive ayrıca World War Z‘de lansmanla birlikte yer alacak çok oyunculu modların listesini de açıkladı:

  • Scavenge Raid: Oyuncular haritadaki kaynakları koruyarak kazanmak için yarışacaklar.
  • Vaccine Hunt: Oyuncular takımlarına puan kazandırmak için bir nesneyi almalı ve korumalılar.
  • Swarm Death Match: İki takım yoğun bir savaşla kafa kafaya çarpışacaklar.
  • Swarm Domination: Puanlar elde ederek takım zaferini kazanmak için bölgeleri ele geçirin.
  • King of the Hill: Tek bir tepeyi ele geçirerek zafer puanı kazanmak için elinizde tutun.

World War Z’nin oyun içi haritaları New York, Moskova ve Kudüs gibi dünyanın çeşitli şehirlerini içerecek. Ayrıca oyuncular kooperatif olarak en fazla üç arkadaşıyla birlikte 6 sınıfı, ölümcül silahları, patlayıcıları, taretleri ve tuzakları deneyimleyecekler. Oyunun daha önce tanıtılan 6 sınıfını merak ediyorsanız buradan erişebilirsiniz.

Paramount Pictures’ın aynı isimli filmine dayanan World War Z 2019’da PlayStation 4, Xbox One ve PC’de yayınlanacak. Net bir çıkış tarihi duyurulduğunda sizleri bilgilendireceğiz.