Wolfenstein: Youngblood ve Cyberpilot’un gelişimi tamamlandı

Wolfenstein resmi twitter hesabına göre serinin yeni oyunları Wolfenstein: Youngblood ve Wolfenstein: Cyberpilot artık geliştirilme sürecini tamamladı ve altın oldu. Her iki oyun da 26 Temmuz 2019’da yayınlanacak.

Bir oyunun altın olması; üretiminin tamamladığı ve fiziksel, dijital sürümlerinin basıma ve dağıtıma hazır olduğu anlamına geliyor. Bazı oyunların lansman sonrası güncellemeler ve ilk gün yamalarıyla eksikleri ve hataları giderilir. Artık günümüzde çoğu oyunun çeşitli güncellemelerle lansman sonrası düzenlemeye gittiğini görüyoruz. Yine de oyunların altın olması çıkış tarihi ile ilgili herhangi bir gecikme görmeyeceğimiz anlamına geliyor.

Aynı gün iki yeni Wolfenstein oyununun çıkış yapması seri için bir ilk olduğundan çok önemli bir durum.

Wolfenstein: Youngblood, The New Colossus’taki olaylardan 20 yıl sonrasını konu alıyor ve B.J. Blazkowicz’in ikiz kızlarına (Jess ve Soph) odaklanacak. Serinin yeni oyunu iki kız kardeşden birini kontrol edebileceğiniz isteğe bağlı bir kooperatif mod içeriyor. Ayrıca çizgisel olmayan bir hikayeyle tasarlandı ve oyuncuların görevleri istedikleri sırayla tamamlamalarına olanak sağlayacak. Oyunun temel amacı iki kız kardeşin babaları B.J.’i bulmalarını sağlamak.

Aynı gün çıkış yapacak diğer oyun ise VR oyunu olan Wolfenstein: Cyberpilot. Bu oyun Youngblood için giriş bölümü olacak ve olayları Fransız Direnişi için çalışan bir hacker’ın bakış açısından sunacak. Cyberpilot diğer VR oyunları gibi sınırlı olmayacak ve Youngblood gibi oyuncuların özgürce keşfetmesine izin verecek.

Son olarak gelelim fiyatlara. Wolfenstein: Youngblood 179 TL’den, Cyberpilot ise sadece 119 TL’den satışa sunulacak. İki oyun da nispeten daha kısa deneyimler olduğundan ve uzun bir geliştirme döngüsüne sahip olmadığından geliştirici ve yayıncı fiyatlarını düşürmeye karar verdi.

Her iki oyun da tamamladığına göre artık sadece 26 Temmuz’da çıkış yapmalarını bekleyebiliriz.