We Happy Few’in ilk oynanabilir karakteri: Arthur Hastings

We Happy Few, Ağustos ayında çıkacak ve geliştirici Compulsion Games sonunda oyunun ilk oynanabilir karakteri Arthur Hastings‘i ortaya çıkardı.

Arthur Hastings, We Happy Few‘ın ilk oynanabilir karakteri. Compulsion Arthur’u “tamamiyle sıradan” olarak tanımlıyor ve karakter bir tür “günlük vatandaş” rolünü dolduruyor. Ne zaman ki Arthur Joy’dan (herkesi mutlu eden ilaç) uzaklaşırsa, sessiz hayatından çıkarak ve sinsi ve kavgacı bir kişilikle hayatta kalması gerekiyor.

We Happy Few Arthur Hastings we happy few

We Happy Few Sanat Yönetmeni Whitney Clayton: “Arthur örnek teşkil eden, garip bir bürokrattan ilham alıyor. Kitap kurdu ve akıllı bir görünüş önemliydi. Dolayısıyla yana doğru saçları ve gözlükleri, uzun bacakları ve abartılı özellikleri karakter tasarımına çağrışımda bulunuyor.” diyerek karakteri tanımlıyor.

Arthur hikayeyi ilerletirken, sonunda oyunun diğer iki oynanabilir karakteri olan Sally ve Ollie ile karşılaşacak. Sally bu yılın başlarında oynanabilir karakter olarak ortaya çıktı ve Ollie geçtiğimiz ay E3 fragmanında gösterildi.

Arthur Hastings, Ollie ve Sally olarak oynamak için çok daha fazla beklemek zorunda kalmayacaksınız. We Happy Few 10 Ağustos’ta yayınlanacak. Microsoft, kısa bir süre önce Compulsion Games‘i satın aldı ve oyun Gearbox Yayıncılık tarafından PS4, Xbox One ve PC’ye gelecek.