Visual Concepts açık dünya sürüş oyunu üzerinde çalışıyor

NBA 2K ve WWE 2K gibi oyunlarla bilinen Visual Concepts geliştirme aşamasındaki farklı bir projeye sahip olabilir. Şirketin sitesindeki iş ilanlarına bakılırsa Visual Concepts spor oyunlarından “araç tabanlı, açık bir dünya” oyununa geçiş yapabilir. Şu anda stüdyo böyle bir projeyle ilgili 4 farklı pozisyonda ilan verdi. İlanlara göre Oyun Tasarımcısı (Dünya), Seviye Tasarımcısı, Yazılım Mühendisi (Çok Oyunculu) ve araç oyunu için bir Yazılım Mühendisi aranıyor.

ResetEra kullanıcısı Marmalade listelemeleri Visual Concepts‘in resmi sitesinin “Kariyer” bölümünde keşfetti. İlanlar hiçbiri ayrıntı sunmuyor. Bununla birlikte birçoğu bilinen projenin hangi yöne yönlendirileceğini açıkça ortaya koyuyor.

Seviye Tasarımcısı ilanında: “Heyecan verici yeni araç tabanlı, açık dünya projesinde geliştirme çalışmalarımıza katılmak için Seviye Tasarımcısı arıyoruz. Bu rolde heyecan verici görevler ve etkinlikler yaratacağınız ilgi çekici oyun alanlarını şekillendirmeye odaklanacaksınız. Aktivitelerle dolu büyük oyun alanlarını kavramsallaştırmak, prototip tasarlamak, yinelemek ve sunmak için mühendisler, sanatçılar ve diğer tasarımcılarla birlikte çalışacaksınız.” deniyor.

Visual Concepts’in Yazılım Mühendisi pozisyonu için yaptığı açıklama daha belirsiz. Yine de bu ilan da Visual Concepts’ten gelebilecekleri anlamayı kolaylaştırıyor. Pozisyon için ağ iletişimi fiziği ve çarpışma tepkisiyle ilgili deneyime sahip olanadaylar aranıyor.

Yine bir diğer Yazılım Mühendisi ilanı oynanış ve araçlar noktalarında birkaç bilgi daha sunuyor. Pozisyona başvuru adaylar için araçlar, yol tutuşu, çarpışma, fizik, vb. gibi konuların üzerinde duruluyor. İlanın “Sorumluluklar” bölümünün altında arcade tarzı dinamikleri olan araçların uygulanması hakkında bir not düşülmüş.

Visual Concepts projeyi Foothill Ranch stüdyolarında hazırlıyor gibi görünüyor. Take-Two Interactive’in bu gizli projesinin yeni bir Midnight Club oyunu olabileceği tartışılıyor. Rockstar Games 10 yıl boyunca sessiz kaldı ve serinin geleceği şimdilik belirsiz.