Verizon’un bulut oyun hizmetinde PS4’e özel oyunlar görüldü!

Amerikan telekomünikasyon devi Verizon’un, Nvidia Shield üzerinde çalışmakta olan Netflix tarzı bulut oyun hizmetini test ettiği iddia ediliyor.

The Verge tarafından elde edilen şirket belgelerine göre, alfa testi yakında Android’e geçecek ve Verizon 150 dolarlık Amazon hediye kartıyla katılımcıları çekecek. Ayrıca test katılımcılarına ücretsiz Nvidia Shield ve Xbox One kontrol cihazı ve üye girişi verildi.

Verizon Gaming kütüphanesinin şu anda 135 oyun içerdiği bildiriliyor. İlginç bir şekilde ekran görüntülerinde; God of War, Detroit: Become Human ve Knack gibi PlayStation’a özel AAA oyunları da yer alıyor. Ancak bu görüntülerin yer tutucu olabileceği de öne sürülüyor.

Verizon Bulut Oyun Hizmeti PlayStation özel oyunları verizon

The Verge ayrıca Verizon‘un katılımcılara gönderdiği e-postalara da ulaştı.

Şirket: “Bu deneme öncelikle performansa odaklandı. Daha sonraki bir tarihte ürünü geliştirdiğimizde kütüphanemiz aşina olduğunuz en iyi oyunların çoğundan veya tamamından oluşacak. Ancak bu erken aşamada motor ve parçaları üzerinde çalışıyoruz.” mesajını verdi.

Verizon’un çalışmaları Kasım 2018’de yayınlanan iş listesiyle desteklendi. Şirket özellikle, her biri farklı lokasyonlarda bulunan aşağıdaki pozisyonları doldurmaya çalışıyordu:

  • Ürün Müdürü – 5G Mobil Oyun
  • Ürün Müdürü – Bulut Oyun
  • Ürün Müdürü – Video Oyun Yapımcısı
  • Kıdemli Ürün Müdürü – Oyun

Verizon Gaming’in ilk deneme çalışması bu ayın sonlarında sona erecek. Şirket henüz açıklama yapmazken bulut oyun platformunun varlığını doğrulamadı.