Velocity 2X geliştiricileri devam oyunu için yayıncı bulamadı

Milyonlarca oyuncu ve olumlu eleştiriler alan bir oyun geliştiricisi düşünün ki, devam oyununu finanse edecek bir yayıncı bulamasın. İşte, Velocity 2X geliştiricileri için bu fikir duvara tosladı.

Velocity 2X satışları kötü bir profil sergiledi

Velocity 2X, PlayStation Plus ücretsiz oyun koleksiyonunun bir parçası olarak milyonlarca indirmeye ulaştı, ancak oyun satışları kötü gitti ve yayıncılar finansman işi söz konusu olduğunda en çok hasılata ilgi duyuyor.

Velocity 2X velocity 2x

FutureLab‘ın attığı bir dizi tweet’e göre yayıncılar Velocity 2X’e yönelik devam oyununu finanse etmekle ilgilendiler, ancak iş satış koşullarına geldiğinde için hiçbiri altına imza atmadı. Ayrıca devam oyununun yıllardır gizli olarak geliştirildiğini belirten geliştirici, oyunculara yakında yayınlanacak Nintendo Switch sürümünü almalarını söyledi. Bu sürümü Curve Digital’e teşvik olarak devreden FutureLab, yapılan anlaşmadan yararlanarak Velocity Supernova‘yı yayınlamayı planlıyor.

Ayrıca FutureLab, oyunun Steam versiyonunda Nvidia ekran kartlarından doğan bir hatayı düzeltmek için 1 yıl çalıştığını ve bu yüzden PC sürümünün satışlarının düştüğünü söyledi.

Badland‘ın yayınladığı PlayStation 4 ve Vita versiyonlarının fiziksel sürümlerini genel olarak felaket diye nitelendiren geliştirici, büyük olasılıkla tek bir kuruş daha kazanamayacaklarını açıkladı.