Vampyr’a gelecek yeni oyun modları duyuruldu

Vampyr‘ın geliştiricisi Dontnod Entertainment, yaz sonunda oyuna yepyeni bir içerik güncellemesi yayınlayacaklarını duyurdu. Vampyr yaz içeriği güncellemesi, oyunculara iki yeni oyun modu tanıtacak:

  • Story mode
  • Hard mode

Vampyr iki yeni oyun modu ile canlı tutulacak

Story Mode (Hikaye Modu) Vampyr‘ın savaş bileşenleri üzerinde yoğunlaşıyor ve oyunculara anlatı deneyimi yaşatıyor. Hard Mode (Zor mod) ise oyundaki savaş faktörünü genişletiyor ve zorlaştırıyor. Örneğin; öldürmelerden daha az XP alırsınız ve gücü arttırmak için sivillere güvenmeniz gerekir.

Vampyr vampyr

Dontnod daha fazlasını açıklıyor: “Bir dizi optimizasyon ayarının yanı sıra, yaklaşan güncelleme hikaye modunu tanıtacak ve savaşı tetikleyen, daha zorlu bir mod getirecek. Hikaye modu anlatıya daha fazla odaklanıyor ve oyuncuların Dr. Reid’in yolculuğunu daha kolay bir mücadele ile deneyimlemelerini sağlıyor. Ölçeğin diğer ucunda, Zor Mod, savaşı çok daha zor bir hale getiriyor. Oyuncular, düşmanları öldürürken daha az tecrübe kazanacak ve gücü elde etmek için sivillere güvenmek konusunda daha da fazla çaba göstermeye zorlanacak.”

Geliştiriciye göre, bu yeni modlar tekrar oynanabilirliği artırmak için vampir temalı oyuna dahil edildi. Vampyr, Haziran 2018’de çıkış yaptı ve bu zamana kadar kendi gelişim tarzlarına sadık kaldılar. Örneğin, karar vermenin Vampir için ne kadar önemli olduğunu düşündüklerine birkaç ay öncesine değinmişlerdi. Bu yüzden oyuna bir kayıt alanı daha dahil ettiler.