Vampyr 1 milyon kopya sattı, Dontnod ve Focus Home anlaşma yeniliyor

Vampyr oldukça büyük bir ticari başarı elde etti!

Vampyr, kendi rızası dışında vampir haline getirilen ve intikam almak amacıyla diğer kana susamışlarla mücadele eden bir doktorun hikayesini anlatıyor. 2018 yılında çıkan oyun oldukça yüksek bir ticari başarı elde etti. Oyunun geliştiricisi Dontnod Entertainment, oyunun piyasaya sunulduğundan beri 1 milyondan fazla kopya sattığını duyurdu. Oyun Focus Home Interactive tarafından yayınlandı ve iki şirket şimdi anlaşmalarını yenileme kararı aldılar.

Vampyr vampyr

Dontnod Entertainment ve Focus Home Interactive iddialı bir yeni yapım için anlaşmaya vardı.

Yenileme şartları henüz açıklanmadı, ancak Dontnod bir basın açıklamasında “Yeni ortak yapımın yayıncı ve stüdyo tarihindeki en iddialı yapımlardan biri olacağını” söyledi.

Focus Home üst düzey yöneticisi John Bert, yayıncının Dontnod ile çalışmaktan memnun olduğunu söyledi ve geliştiricinin yeni oyununun hem Focus Home hem de Dontnod tarihindeki “en iddialılar” arasında olacağını vurguladı.

Dontnod CEO’su Oskar Guilbert kendi açıklamasında, Focus Home’un pazarlama, dijital dağıtım ve diğer faktörler alanlarındaki uzmanlığı sayesinde yeni oyunlarında “ideal bir ortak” olduğunu söyledi. Guilbert, “Vampyr büyük bir başarı ve bu ortaklığı heyecan verici yeni bir projeyle geliştirmekten çok mutluyuz” dedi.

Vampyr PS4, Xbox One ve PC’de oynanabilmekte. Oyunun  Nintendo Switch’e de geleceği söylendi, ancak tarihi henüz belli değil.

Fransa merkezli bir şirket olan Dontnod, 2008 yılında kuruldu ve ilk yayını Remember Me 2013’te Capcom tarafından yayınlandı.

Stüdyo, The Awesome Adventures of Captain Spirit de dahil olmak üzere Square Enix Life is Strange serisini geliştirmeye devam etti. Life Is Strange 2’ye ek olarak, geliştirici Bandai Namco tarafından yayınlanacak başka bir oyun olan Twin Mirror üzerinde çalışıyor. Stüdyo, birbirinden bağımsız yayın ortaklarıyla çalışıyor.

Vampyr‘in ticari başarısı ile şimdi yeni yapımlar için kolları sıvadılar.