Korku oyunu Unreal PT tamamlandı! Ücretsiz indirebilirsiniz

Hideo Kojima’nın kült oyunu PT, PC için yenilenerek VR desteğiyle geri döndü. P.T.’nin hayran yapımı yeni versiyonu nihayet bitti ve PC platformunda indirmek ve oynamak için hazır. PS4 korku deneyiminin yeni versiyonu Unreal PT‘yi buradan indirebilirsiniz.

Unreal PT, oyun geliştiricisi ve 3D sanatçısı Radius Gordello tarafından geliştirilen orijinal PT’nin yenilenmiş hali. Radius Gordello, dokuz ay boyunca Unreal PT üzerinde çalıştı ve dokuları, modelleri, animasyonları ve orijinal oynanışı sıfırdan başlayarak yeniden yaptı. Oyun orijinal PT ile aynı, ancak sonu “daha tutarlı hale getirmek için” biraz değiştirildi.

Elbette akıllara gelen soru soru, Konami’nin daha önce olduğu gibi yasal olarak müdahele ederek Unreal PT’yi internetten nasıl silmedi?

Temmuz 2018’de, 17 yaşındaki genç bir geliştiricitarafından yapılan Unreal PT şaşırtıcı derecede olumlu bir dönüş aldı. Japon şirket genç geliştiriciye çalışmalarını durdurma sürecinde staj teklif etti.

PT (oynanabilir tanıtım), 2014’te Sony’nin Gamescom konferansında sürpriz bir şekilde gösterildi ve sonrasında gizem olarak kaldı. Aynı adı taşıyan daha büyük bir oyun için demo olan PT atmosferik, gerçekten sinir bozucu bir korku oyunuydu. Büyük, sıradan bir aile evinde sürekli koridorlarıyla son derece korkunç bir demoydu. Daha sonra demonun Konami’nin uzun süredir geri planda kalan Silent Hill serisi için Hideo Kojima, The Shape of Water’ın yönetmeni Guillermo del Toro ve manga korku ustası Junji Ito’dan gelecek yeni oyununun tanıtımı olduğu ortaya çıktı.

Ne yazık ki, Silent Hills adıyla bilinen proje hiç yayınlanmadı. 2015 yılında iptal edildi ve Konami, PT’yi kalıcı olarak PlayStation Store’dan çekti. Neyse ki Unreal PT denemeye değer bir yapım olarak korku oyunu sevenler için geldi.