Ubisoft, Watch Dogs: Legion dahil 3 yeni oyunu erteledi

Ubisoft merakla beklenen 3 yeni oyununu gelecek mali yıla ertelediğini açıkladı. Watch Dogs: Legion, Gods & Monsters ve Rainbow Six: Quarantine gecikecek…

Ubisoft’un mali yılı 1 Nisan 2020’de başlıyor ve yayıncının yeni oyunlarının o tarihten sonra geleceğini biliyoruz. Ancak çıkış tarihleri bunun ötesinde net bir şekilde verilmedi. Daha önce Watch Dogs: Legion’ın 6 Mart 2020’de, Gods & Monsters’ın ise 25 Şubat 2020’de geleceği duyurulmuştu. Rainbow Six: Quarantine’in çıkış tarihi açıklanmasa da gelecek mali yıldan önce gelmesi bekleniyordu.

Gecikmenin ardındaki nedenler de açıklandı. Tom Clancy’s Ghost Recon Breakpoint ve The Division 2‘nin olumsuz eleştiriler alması ve satışlarda başarı yakalayamaması ertelemede etkili oldu. Ayrıca yayıncı canlı hizmet oyunlarını optimize etmenin zorluklarından bahsederek üzücü haberin ardındaki sebepleri ortaya koydu. Ancak Ubisoft, Breakpoint’ten vazgeçmeyeceğini ve hala üzerinde çalışarak geliştirme planları olduğunu belirtti.

Rainbow Six Quarantine - Ubisoft ubisoft

İşte Ubisoft bu üç nedenden dolayı AAA projelerini ertelemeye karar verdi. Ekstra geliştirme süresi her bir oyunun kendine özgü özelliklerini iyileştirmeye ve beklenen kaliteye ulaşmalarına yardımcı olacak.

The Last of Us Part 2‘nin ardından özellikle Watch Dogs: Legion‘ın da erteleme kervanına katılması üzücü oldu…