For Honor sunucularına yapılan DDoS saldırısı telafi ediliyor

For Honor, Ubisoft sunucularına geçen hafta yapılan DDoS saldırısının ardından oyunculara telafi olarak oyun içi hediyeler verecek.

Bu haftanın başında atılan tweette stüdyo, Ubisoft hizmetlerini etkileyen DDoS saldırılarını izlediğini ve oyuncuların oyunlara bağlanamamasına neden olduğunu belirterek, saldırıların “oyun bağlantıları ve sunucu gecikmesi” sorununa yol açtığını açıklamıştı.

Ubisoft For Honor DDoS for honor

For Honor sunucularına yapılan saldırı telafi edilecek

Ubisoft, DDoS saldırısının sunucularda gecikme sorunlarına yol açması nedeniyle, tüm For Honor oyuncularının; 1000 Steel, iki Scavenger Crate ve  10 XP desteği alacağını duyurdu.

Saldırı ayrıca Far Cry 5, Ghost Recon Wildlands ve Steep gibi diğer Ubisoft oyunlarını da etkiledi ve tüm platformlarda bağlantı sorunlarına neden oldu.

PC oyuncuları hediyelerini alacaklar, konsol oyuncularının ücretsiz eşyaları kullanıma sunulmuştu ve bu yüzden hala gelmediyse yoldadır. Sadece geçen ay aktif olan For Honor oyuncuları bu telafiden yararlanabilecekler ve oyuncular giriş yaptığında öğeler otomatik olarak hesaplara uygulanacak.

Oyunun son haftalık içerik güncellemesi Alchemist’s Fortune, Dreams of Groa ve Komorebi olmak üzere üç yeni elit kıyafet getirdi.