Tropico 6’nın konsol sürümleri için tarih belli oldu

Kalypso Media ve Limbic Entertainment ilk olarak Tropico 6‘yı PlayStation 4 ve Xbox One platformlarına 2018 yılında getirmeyi düşünüyordu. Ancak işler beklenildiği gibi gitmedi. Diktatörlük serisinin yeni oyunu sonunda PC’de yayınlandı ancak olağanüstü bir gelişme görülmedi. Konsol sürümünün nasıl olacağını yakında öğreneceğiz. Kalypso resmi blogunda sonunda Tropico 6’nın 27 Eylül’de PS4 ve Xbox One’a geleceğini açıkladı.

Şehir kurma ve diktatörlük simülatörü 29 Mart’ta PC sürümüyle çıkmıştı. Xbox One’da ise yakın zamanda güncelleme alan daha eski bir sürüm Xbox Oyun Önizlemesi ile kullanıma sunuldu. PlayStation 4 oyuncuları bir başka gecikme olmaması durumunda Eylül ayında Tropico 6’yı deneyimleyebilecekler.

Tropico 6’da oyuncular kurgusal muz cumhuriyeti Tropico‘ya hükmeden El Presidente rolünü üstleniyorlar. Uzun süredir devam eden strateji serisinin yeni oyunu bazı yeni özellikler sunuyor. Örneğin, takımadalar ilk kez oynanabilecek. Böylece oyuncular seride ilk kez birden fazla adayı yönetebilme şansına erişecekler. Tropic 6 aynı zamanda yeni altyapı ve ulaşım olanaklarını da beraberinde getiriyor.

El Presidente’nin liderliği Tropico 6 ile bir kez daha siyasi ve sosyal karışıklıklarla sınanacak. Oyuncular demir yumrukla adaları en iyi şekilde yönetmeye çalışacaklar.

Diktatörümüz demokrasiyi koruma yolunda dürüst bir girişimde mi bulunacak? Yoksa çaldılar deyip seçimleri iptal mi edecek? Tropico 6’da PlayStation 4 ve Xbox One oyuncuları bir kez daha bunun kararını kendileri verecekler.