Torchlight II sonunda konsollara geliyor

Torchlight II’nin daha önce konsollara 2019 yılında geleceği açıklanmıştı. Panic Button oyunun PC sürümünden yaklaşık 7 yıl sonra, 3 Eylül 2019 tarihinde PlayStation 4, Xbox One ve Nintendo Switch’e geleceğini duyurdu. Torchlight II çıktığı günden bu yana yayınlanan tüm güncellemelerin yanı sıra konsollara özel yeni içerikler ve yeniden tasarlanmış bir kullanıcı arayüzüyle birlikte gelecek. Ayrıca oyunun fiyatı 19.99 dolar olarak belirlendi.

Torchlight II ilk olarak 2012 yılında Runic Games tarafından geliştirildi, ancak konsollara taşınması Panic Button tarafından yapılıyor. Ayrıca konsollarda Perfect World Entertainment tarafından yayınlanacak.

Torchlight II oyuncuların nadir ganimetler bulmak için tehlikeli canavarlarla mücadele ettiği sınıf tabanlı, izometrik (yukarıdan aşağı bakış açısı) bir zindan mücadelesi. Diablo serisine benzer görünse de, oyundaki zindanların her biri rastgele oluşturuluyor. Oyuncular ayrıca evcil hayvanlarıyla birlikte maceralara katılabiliyorlar ve oyunun ana karakterlerini özelleştirebiliyorlar.

Geliştiriciler oyunun konsol sürümüne özel yeni fragman yayınladı:

Oyun, Torchlight kasabasının yıkılmasının ardından, ilk oyundan kötülerin ele geçirdiği Vilderan dünyasında geçiyor. Alchemist olarak bilinen ekip düşmanın öfkesine son vermek için yıkımın izinden onu takip ediyor. Oyuncular 4 sınıftan birini seçebiliyorlar: Engineer, Outlander, Berserker ve Embermage. Eğer güçlü yakın dövüş saldırıları ve gelişmiş teknoloji ilginizi çekiyorsa Mühendis sınıfını seçebilirsiniz. Outlander menzilli saldırılara odaklı ve sınırlı sihir yeteneklerine sahip. Berserker bir cephe savaşçısı ve hayvan temalı saldırıları kullanarak içlerindeki vahşi yanı serbest bırakabilir. Son olarak Embermage, düşmanları uzak tutmak için güçlü büyüler kullanan, ekibin cam küresi.

Torchlight II ile konsollarınızda hack and slash ve RPG deneyimlerini doyasıya yaşayabileceksiniz.