THQ Nordic, Kingdoms of Amalur oyunu için EA’den izin almalı

THQ Nordic’in, 38 Studios’un sevilen Kingdoms of Amalur: Reckoning oyununun ardından fikri haklarını alması oyuncuları heyecanlandırmıştı. Ancak önünde başka bir engel daha var. THQ Nordic, EA’nın hala serinin yayın haklarına sahip olduğunu açıkladı.

Kingdoms of Amalur için gözler EA’de

Eurogamer‘a konuşan THQ, EA ile olan ilişkileri hakkında yorumda bulunmadı, daha çok Kingdoms of Amalur’un hakları ve bunun için gelecek planları hakkında söyleyecekleri vardı.

THQ Nordic temsilcisi: “Bu aşamada sadece ‘fikri mülkiyeti satın aldık” dedi ve devam etti: “Geçmişteki başarılarımız göz önüne alındığında, ortaya çıkan soruların ne olduğunu biliyoruz. (remaster, remake, yeni nesil sistemlere taşıma, vb.) Ama biz özellikle kafa kafaya verip ödevlerimizi yapma ve sadece hissettiğimiz güven ve aşina olduğumuz seri konusunda konuşma kararı aldık.”

Kingdoms of Amalur: Reckoning kingdoms of amalur

THQ Nordic geçen hafta Kingdoms of Amalur‘un lisansını aldı. 2012’de yayınlanan Kingdoms of Amalur: Reckoning serinin tek oyunuydu ve oldukça olumlu eleştiriler almıştı. Ancak, sonrası serinin sonu oldu. Rhode Island tarafından açılan davanın ardından 38 Studios kapılarını kapattı ve MMO iptal edildi.