THQ Nordic Carmageddon serisinin haklarını satın aldı

THQ Nordic 2018 yılını stüdyo ve marka alımlarıyla geçirdi desek yanlış olmaz. Goat Simulator geliştiricisi Coffee Stain’den, Alone in the Dark, Kingdoms of Amalur, Act of War ve TimeSplitters gibi önemli oyunlara kadar stüdyolarını ve kullanılabilir markalarını genişletti. Bugün bu seçeneklere yeni bir seri daha eklendi: Carmageddon.

Carmageddon ilk olarak 1997’de ortaya çıktı ve şiddet dolu içeriğiyle nam saldı. Grand Theft Auto serisinde olduğu gibi; oyuncular arabalarıyla yayalara çarpıp öldürerek ya da diğer arabalara çarparak puan kazanıyorlardı. Bu, Carmageddon’un Almanya ve İngiltere gibi ülkelerde ağır bir şekilde sansürlenmesine yol açtı, ancak aynı zamanda klasik statüsüne kavuşmasına da yardımcı oldu.

Carmageddon: Reincarnation carmageddon

Carmageddon’un dönüşü başarısız olmuştu

Orijinal oyunun arkasındaki geliştirici Stainless Games, birkaç yıl önce Carmageddon: Reincarnation ve Carmageddon: Max Damage ile seriyi yeniden canlandırmaya karar verdi. Maalesef, oyun hayranlarından ve eleştirmenlerden vasat yorumlar aldı. Yine de, THQ Nordic oyundaki potansiyeli açıkça gördü ve Stainless Games’i satın almaya istekliydi.

Stainless Game gelecekteki Carmageddon oyunlarının geliştiricisi olarak kalacak mı, yoksa seri başka bir stüdyoya mı emanet edilecek henüz bilinmiyor. Ancak çarpışma tabanlı oyunlarda usta olan Wreckfest’in yapımcısı Bugbear Entertainment, hatta daha da iddialı olmak gerekirse Dirt ve F1 serisinin yapımcısı Codemasters iyi bir seçim olabilirdi. Son dönemin parlak stüdyosu Criterion Games de araç modelleme konusunda oldukça usta.

THQ Nordic’in Carmageddon markasıyla planları ortaya çıktığında sizi haberdar edeceğiz.