The Wolf Among Us Sezon 2 2019’a ertelendi!

Telltale’in The Wolf Among Us serisinin ikinci sezonu 2019’a ertelendi. Telltale Games, stüdyodaki “temel değişiklikleri” gerekçe göstererek gecikmeyi duyurdu.

Telltale, geçtiğimiz yılın sonlarında şirket çapında yeniden yapılanmaya gitti ve bu da personelin yüzde 25‘inin işten çıkarılmasına neden oldu. Şirket gecikmeye rağmen öyküleri anlatmak için yeni yollar keşfetmeye kararlı olduğunu ve kaliteye odaklanmanın yanı sıra gerçekten özel bir şey üretmek, denemek ve yenilikler yapmak için fazladan zaman gerektiğini açıkladı.

Geçen yaz Comic-Con 2017‘de, The Wolf Among Us‘ın yeni sezonunun 2018’in sonlarında yayınlanması planlanıyordu. Ayrıca Telltale gecikme duyurusunun bir parçası olarak Sezon 2’nin gelişiminin nasıl ilerlediğine dair bir güncelleme yaptı.

Mesajda “Amacımız, The Wolf Among Us için gösterdiğiniz tutkuyu hak eden bir deneyim sunmak. Oyunun şu ana kadar süregelen ilerleyişi için son derece hevesliyiz ve daha da derine inmek için sabırsızlanıyoruz.” denildi.

Her ne kadar serinin hayranları Bigby Wolf‘un hikayesi için biraz daha beklemek zorunda kalacaklarsa da, Telltale The Wolf Among Us Sezon 2 için daha fazlasının geleceğinin sözünü verdi.