The Wolf Among Us 2 neden gelmedi? Serinin sona sürüklenişi…

Telltale Games trajedisinin yok ettiği oyunlardan biri de oyuncular tarafından beğenilen The Wolf Among Us serisi için beklenen devam oyunuydu. Ne yazık ki, Bigby Wolf ve ekibinin devam eden maceralarını göremeyeceğiz. Ancak sahne arkasındaki hikayeler açıklandıktan sonra belki de The Wolf Among Us 2‘nin yayınlanmaması daha iyi oldu.

Telltale’in eski bir çalışanı (anonim), Eurogamer‘a konuşarak The Wolf Among Us 2’nin Telltale standartlarına göre çok düşük bir bütçeye sahip olduğunu açıkladı. The Wolf Among Us 2’nin 5 bölümlük ilk sezonunun aksine, ikinci sezonun 3 bölüm uzunluğunda yapılacağı konuşuluyordu. Telltale daha kısa sezonları daha önce denemişti. Ancak, bu sefer kesinlikle maliyet tasarrufu önlemi vardı.

The Wolf Among Us Bigby Wolf the wolf among us 2

Ekibin bazı üyelerine göre, The Wolf Among Us 2 projesi çöpe atılmadan önce gelişiminin çok erken aşamasındaydı. Ekibin tamamlamış olduğu en büyük iş konsept sanatıydı ve Telltale’dekiler oyunun yayınlanacağından şüphe duyuyordu. İlk bölüm için senaryo hazırdı ve sezonluk hikaye için yol haritası vardı. Sonunda 2019’a ertelendi ve hakkında duyduğumuz son şey buydu…

O dönemde çıkan haberlere göre; Telltale, The Walking Dead: The Final Season‘u takiben Unity motoruna geçecekti. Bununla birlikte, yeni bir motora geçmek The Wolf Among Us 2’ye fayda sağlamadı ve sorunları beraberinde getirdi.

The Walking Dead‘in son sezonu Skybound çatısı altında tamamlanacak olsa da, The Wolf Among Us için malesef aynısını söyleyemeyeceğiz. İlk sezondan sonra hikaye Bigby ve Snow’a odaklanmış olacaktı ve doğrudan bir devam oyunu denemezdi. Açıkçası The Wolf Among Us, Telltale’in en çok satan serilerinden biri değildi, ama diğer yandan en sevilen serilerinden biriydi. İkinci karmaşa içinde sezon sadece bunun için çekilmemeliydi.

Eski Telltale çalışanları o dönemde idari müdahalelerin olumsuz etkiler yarattığını belirttiler. Belki de The Wolf Among Us 2‘nin gelmemesi en iyisiydi…