The Witcher 3 satışları geçtiğimiz yıla göre artış gösterdi

The Witcher 3: Wild Hunt 2015 yılında çıktı ve o zamandan beri yoluna sağlam adımlarla devam ediyor. CD Projekt RED mali işler müdürü ve başkan yardımcısı Piotr Nielubowicz tarafından yayınlanan finansal rapora göre oyun bu yıl 2018’deki performansından daha fazlasını sergiliyor.

Raporda Nielubowicz, oyunlarının istikrarlı başarısından bahsetti. CD Projekt’in patronuna göre oyuncular The Witcher 3’ü 2019’un ilk yarısında, geçtiğimiz yılın ilk yarısına göre daha fazla satın aldı. Ancak 2018’deki satışları 2019’daki satışlarla kıyaslayan rakamlar açıklanmadı. Ancak stüdyo Haziran ayında serinin üçüncü oyununun dünya çapında 20 milyondan fazla sattığını duyurmuştu. Genele bakacak olursak The Witcher serisi 40 milyonun üzerinde sattı. The Witcher 3’ün Nintendo Switch’e de taşınacağı düşünüldüğünde bu rakamların daha da artacağını söyleyebiliriz.

The Witcher 3’ün kısa sürede yakaladığı başarı serinin geleceğini garanti altına aldı. Stüdyonun yeni Witcher oyunlarıyla karşımıza çıkması sürpriz olmaz. Aynı mali rapor sırasında stüdyo “çift marka modeline” geçiş yapma fikrini paylaştı. CD Projekt yeni iş modeliyle The Witcher ve Cyberpunk 2077 serilerinin genişletilmesi yönünde çalışmalarını bölmeyi amaçlıyor. Bu hamle stüdyonun 16 Nisan 2020’de çıkacak olan Cyberpunk 2077’ye güvendiğini gösteriyor.

The Witcher açısından bakarsak CD Projekt RED‘in seriye ne zaman devam edeceği ve kartları arasında The Witcher 4 olup olmadığı bilinmiyor. 2018 yılında çıkan Thronebreaker: The Witcher Tales yayınlandığında seri farklı türlere de yönelmişti.

The Witcher 3 satışlarının ivmelenmesindeki temel sebep Netflix’in bu yıl yayınlanacak The Witcher dizisi olabilir.