The Walking Dead: Final Sezonu’nun son bölümü için tarih belli oldu

Telltale Games’in sonu 2018’in trajik olaylardan biri olmasına rağmen, stüdyonun sevilen serisi The Walking Dead: Final Sezonu‘nun devam etmesi oyuncuları rahatlatmıştı. Serinin kalan iki bölümünü Skybound Games üstlendi ve son bölümün ne zaman geleceğini artık biliyoruz.

The Walking Dead: The Final Season’un 3. bölümü “Broken Toys” bugün yayınlandı ve oyun içi bölüm menüsü serinin dördüncü ve son bölümünün 26 Mart 2019’da yayınlanacağını gösterdi.

The Walking Dead: Final Sezonu Son Bölüm the walking dead

Duyuru henüz Skybound Games tarafından resmi olarak doğrulanmasa da, oyun içi menü, son bölümü çok beklemeyeceğimizi gösteriyor. 4. bölümle birlikte Clementine’nın hikayesinin sonunu ve geliştirici Telltale Games için son performansını deneyimleyeceğiz.

The Walking Dead: The Final Season ilk olarak Ağustos 2018’de geldi ve serinin beğenilen ilk sezonunun köklerine ve temalarına geri dönüş sözü verdi. Ardından geçtiğimiz yıl iskelet takımı dışında tüm çalışanlarını işte çıkaran Telltale Games, önemli mali yükler nedeniyle beklenmedik şekilde kapandı.

3. bölümün bugün yayınlanmasıyla birlikte Skybound hatalarla mücadele etti ve oyunculara sorun giderme yöntemi olarak oyunu silip tekrar kurmayı önerdi.

Telltale Games’in kapanışıyla Skybound Games The Walking Dead: Final Sezonu’nun gelişimini devraldı ve serinin kalan iki bölümünü bitireceğini açıkladı. Telltale Games’in eski çalışanlarını da içeren “StillNotBitten” adlı ekip tarafından geliştirilen 3. Bölüm geçen ay Kinda Funny Games Showcase’de duyurulmuştu.

The Walking Dead: Final Sezonu PS4, Xbox One, Nintendo Switch ve PC’de mevcut ve 26 Mart 2019’da serinin son bölümü yayınlanacak.