The Last of Us Part 2 çok oyunculu modu karakter özelleştirmesi sunabilir

Hakkında çok şey bilmesek de, The Last of Us Part 2 selefine benzer şekilde çok oyunculu bileşen içeriyor. Naughty Dog’un LinkedIn‘deki iş ilanı sayesinde, devam oyununun çok oyunculu modundan neler bekleyebileceğimiz konusunda daha fazla ipucu elde ettik. Görünüşe göre, karakterler için özelleştirme seçenekleri olacak ve çok oyunculu modda oyun içi mağaza yer alacak.

Söz konusu iş ilanı, Çok Oyunculu Sunucu Programcısı arıyor. İş özetinin bir bölümü başvuru sahiplerine pozisyonun ne olacağı hakkında bilgi veriyor. Belki de en ilginç detay şu: “[oyunculara] tüm çok oyunculu deneyim boyunca, ilk girişten eşleştirmeye ve ardından mağazadaki karakterlerini kişiselleştirmek için kullanabilecekleri ödüllere kadar öncülük edeceksiniz.”

The Last of Us‘ın çok oyunculu modunda kişiselleştirme seçeneklerinin olması ve Uncharted 4‘ün çok oyunculu oyun içi mağazasına sahip olması nedeniyle bu tahmin şaşırtıcı değil. Ancak The Last of Us için özelleştirme seçenekleri oldukça sınırlıydı. Oyuncular, yalnızca çok oyunculu karakterlerinin şapkasını, maskesini ve kaskını özelleştirebiliyordu. Özelleştirilebilir diğer seçenekler arasında amblemlerin görünümü, yerleşimi ve ifadeler yer almaktaydı.

The Last of Us Part 2 the last of us

The Last of Us’ın çevrimiçi bileşeni, hayatta kalma mekanikleri açısından, tek oyunculu oyundan fazla etkilendiğinden, sınırlı kişiselleştirme seçenekleri mantıklıydı. Yine de, çevrimiçi oyun The Last of Us’ın 2013’te yayınlanmasından bu yana olağanüstü bir büyüme kaydetti. Belki de Naughty Dog bu konuda zamana ayak uydurmayı amaçlıyordur.

Ayrıca iş tanımına gelirsek; programcının “yeni sunucuların konuşlandırılması ve lansman sonrası işlemlerin izlemesi” gibi işleri yönetmesinden de bahsediliyor. Bu noktada oyunun multiplayer modunun özel sunucularda çalışacağını söyleyebilir miyiz? Zor, çünkü özel sunucular Uncharted 4’ün multiplayer özelliklerini desteklemiyor, aksine eşler arası ağ (peer-to-peer) iletişimi ile çalışıyor. Yine de diğer Naughty Dog oyunları gibi, The Last of Us Part 2’nin çok oyunculu bileşenleriyle ilgili detayların, oyunun lansman tarihi yaklaşana kadar su yüzüne çıkması beklenmiyor.

PlayStation 4‘e özel The Last of Us Part 2‘nin 2019’da geleceği beklense de, resmi olarak net bir çıkış tarihi açıklanmadı.