The Last Of Us 2 yönetmeni çıkış tarihi sorularını şakayla karşıladı

Naughty Dog’un merakla beklenen yeni oyunu The Last of Us Part 2 ne zaman çıkacak? Bu aralar oyuncuların kafasındaki en büyük sorulardan biri bu. Oyunun PS4’e geleceğini biliyoruz, ancak ne zaman yayınlanacağı hakkında hiçbir fikrimiz yok. The Last of Us 2‘nin yönetmeni Neil Druckmann artık bu konudaki tartışmalarla eğlenmeye başladı.

Neil Druckmann artık Twitter’da sıkça gelen çıkış tarihi sorularından bunalmış olsa gerek, takipçilerine şaka yaptı. Druckmann The Last of Us Part 2’nin çıkış tarihi her sorulduğunda oyunun 5 dakika gecikeceğini söyledi. Bu sefer de takipçiler abartarak çıkış tarihini sormaya tam gaz devam ettiler.

The Last of Us Part 2’nin Şubat 2020’de geleceği konuşuluyor. Kısa süre önce oyunda Ellie’yi canlandıran Ashley Johnson çıkış tarihini neredeyse ağzından kaçırıyordu. Daha da öncesinde Kotaku yazarı Jason Schreier ve endüstri analisti Daniel Ahmad da tarihi doğrulamışlardı.

The Last of Us Part 2 için henüz bir çıkış tarihi hatta tarih aralığı bile açıklanmadı. Ayrıca tasarımcı Robert Ryan Mayıs ayında Xbox’ın yeni stüdyosu The Initiative’e katılmıştı. Şimdilik herşey çok bulanık olsa da serinin yeni oyununun PS4’e geleceği doğrulandı ve PS5’in geriye dönük uyumluluk özelliğiyle yeni nesil konsolda da oynanabilecek.