The Game Awards 2019 töreni için tarih belli oldu

The Game Awards etkinliğinin yapımcısı Geoff Keighley bu yılki törenin tarihini Twitter hesabından duyurdu. The Game Awards 5. yılında 12 Aralık tarihinde Kaliforniya, Los Angeles şehrinde canlı olarak gerçekleşecek. Bu yılki kutlamaya Microsoft Tiyatrosu ev sahipliği yapacak ve yine oyun dünyasının en iyileri etkinlikte olacak. Katılımcı olarak yer almak isteyenler için biletler satışa sunuldu.

Etkinlik ve tören detayları henüz açıklanmadı. Ancak Keighley önümüzdeki 3 ay boyunca The Game Awards 2019 hakkında detayları ortaya koyacaktır. Paylaşıma bakılırsa etkinliğin teması “yaratıcılık” üzerine olacak. Yapılacak duyuruları ve yılın en iyisi olmak için yarışacak oyunları merakla bekliyoruz.

The Game Awards 2019’da bizleri neler bekliyor bilemiyoruz ancak Geoff Keighley alışılmışın dışında bir şeyler planlıyor gibi görünüyor. Geçtiğimiz yılki etkinlikte Far Cry: New Dawn, Mortal Kombat 11, Devil May Cry 5 ve RAGE 2 gibi merakla beklenen oyunlardan duyurular gelmişti.

Ayrıca The Game Awards ödülleri yine gösterinin en merakla beklenen kısmı olacaktır. Geçen sene en fazla ödülü Red Dead Redemption 2 kazanmış ve Yılın Oyunu God of War olmuştu. Marvel’s Spider-Man de güçlü bir aday olarak birçok kategoride yer alsa da ödül alamamıştı.