The Dark Pictures: Man of Medan’ın çıkış tarihi duyuruldu

Geliştirici Supermassive Games ve yayıncı Bandai Namco sosyal medyada yaptığı tanıtımların ardından sonunda The Dark Pictures: Man of Medan‘ın çıkış tarihini açıkladı. The Dark Pictures Anthology’nin ilk sürümü, 30 Ağustos 2019’da PlayStation 4, PC ve Xbox One için gelecek. Ayrıca oyun çok yakında çevrimiçi mağazalarda ön siparişe açılacak.

Çıkış tarihine ek olarak, Man of Medan için yeni bir fragman da yayınlandı. Fragman birinci şahıs açısıdan terk edilmiş bir teknede başlıyor ve daha sonra zaman geçişleriyle oyunun korkunç ve karanlık ortamlarını gösteriyor. Geçişlerde oyuncuların seçim yapabileceklerini gösteren işaretler de yer alıyor.

İşte The Dark Pictures: Man of Medan‘ın yeni ve ürkütücü fragmanı:

Man of Medan’ın oyuncuları Curator’s Cut ile ödüllendirecek olan oyunun ön sipariş bonusu da fragmanın sonunda gösteriliyor. Ön sipariş bonusu aşağıdaki içeriklere erişim sağlayacak:

  • Farklı karakterlerden yeni bir perspektif açılacak.
  • Oyuncu seçimi gerektiren her sahnede yeni seçenekler ve seçimler sunulacak. Yeni kararlar, keşfedilecek yeni sonuçlar anlamına geliyor.
  • Orijinal oyunda yer almayan yeni sahneler ve sırlar ortaya çıkacak.

Bandai Namco’ya göre, Curator’s Cut’ta yer alan içeriğin tamamı, The Dark Pictures: Man of Medan’ı ön sipariş vermeyen oyuncular için de zaman içinde sunulacak. İçeriğin ne zaman yayınlanacağı ve fiyatı henüz açıklanmadı.

Man of Medan, 2. Dünya Savaşı enkazı için denizde arayışa çıkan bir grup arkadaşı konu alıyor. Korku hikayelerinde sıkça görüldüğü gibi, genç maceracıları büyük bir tehlike bekliyor. Zenginliklerin ve şöhretin anahtarını bulmak yerine, hayalet bir gemiye rastlıyorlar. Sonrasını zaten biliyorsunuz, oyuncuları uykusuz geceler bekliyor.