The Council Episode 5: Checkmate için tarih açıklandı

Hikaye tabanlı anlatı macerası The Council‘in beşinci bölümü ve tüm sezonu 4 Aralık 2018’de yayınlanacak. Episode 5: Checkmate oyuncuların kararlarını ve hatalarını, Louis’in dostları, düşmanları ve ailesinin karşılaşmasıyla zirvede birleştirecek.

Season Pass‘e sahip olanlar, 4 Aralık’ta Checkmate’i ücretsiz oynayabilecekler. İki gün sonra 6 Aralık’ta bağımsız bir bölüm olarak da mevcut olacak. The Council şu anda sadece dijital olarak satışta. Focus Home Interactive, Dontnod Entertainment’ın geliştirdiği Life is Strange’in fiziki sürümü hakkındaki planlarını ise henüz açıklamadı.

Mart ayında geliştirici Big Bad Wolf, Twitter‘daki takipçilerine fiziksel sürüm üzerinde henüz çalışmadığını ancak bu seçeneği de düşündüklerini bildirdi.

The Council 1793 yılında geçiyor. Oyuncular Lord Mortimer tarafından İngiltere kıyılarında özel bir adaya davet edilen ve gizli bir topluluk üyesi olan Louis de Richet rolünü üstleniyor. Gizemli davet Napolyon Bonaparte ve George Washington’a kadar uzandı. Ancak Richet’in annesinin adada kaybolmasıyla işler garipleşti ve Lord Mortimer’in tüm misafirleri kişisel gündemlerini resepsiyona taşıdılar.

The Council şu anda PlayStation 4, Xbox One ve PC platformlarında mevcut.