Terminator: Resistance’ın çıkış tarihi duyuruldu

Yeni bir Terminator oyunu yolda ve çok yakında gelecek. Terminator: Resistance, Teyon tarafından geliştiriliyor ve tek oyunculu, birinci şahıs nişancı deneyimi sunacak. Oyun birden fazla sona sahip olmasının yanı sıra yan görevler, seviye sistemi ve crafting mekanikleri içeriyor. Terminator: Resistance 15 Kasım’da Avrupa ve 3 Aralıkta Kuzey Amerika bölgesinde PlayStation 4, Xbox One ve PC (Steam) için yayınlanacak.

Oyun Los Angeles’ta geçiyor ve kıyamet gününden 30 yıl sonrasını konu alıyor. Oyunda direniş için savaşan Er Jacob Rivers olarak Skynet’i, plazma silahlı makinelerini ve diğer silahlarını kapatmaya çalışacaksınız. Gizlilik mekanikleriyle veya ortalığı dağıtarak ilerleyebileceksiniz. Ancak her iki durumda da hikayenin görevlerini tamamlamanız ve insanlığı kurtarmanız gerekecek.

İşte Terminator: Resistance için yayınlanan duyuru fragmanı:

Film serisinden T-800 gibi ikonik düşmanların yanı sıra ve yeni düşmanlar da oyunda karşınıza çıkacak. Ek olarak birçok kıyamet sonrası hayatta kalma oyununda olduğu gibi ticaret ve zanaat yapabileceğiniz ortamlar arayacak, becerilerinizi geliştirebileceksiniz. Zaman yolculuğuyla ilgili bir dizinin nasıl olduğunu görünce, birden fazla son ve zaman çizelgeleri de olacak. Zaman yolculuğunu da kapsayan bir film serisi olduğu düşünüldüğünde, birden fazla son ve zaman çizgisi de yer alacak.

Son olarak tanıtıma bakılırsa Terminator: Resistance‘ın 31 Ekim’de vizyona girecek Terminator: Dark Fate filmiyle bağı yok gibi görünüyor. Gelecek haber ve güncellemeler için takipte kalın!