Tekken 7 dünya çapında 4 milyonu aşkın kopya sattı

Bandai Namco, Tekken 7‘nin dünya çapında 4 milyondan fazla kopya sattığını açıkladı. Oyun çıktığından bu yana geliştiriciler DLC ve dengeleme güncellemeleriyle birçok içerikle destekledi. Geliştirici Tekken 7’nin başarısına ithafen Twitter hesabından dövüşçü kadrosunu içeren bir kutlama görseli paylaştı.

Tekken 7 ilk olarak 2015’te Japonya’da, ardından 2017’de dünya çapında yayınlandı. Popüler serinin son yapımı çıktığı günden beri dövüş oyunu topluluğunun en çok tercih ettiği oyunlardan biri oldu. Ayrıca Tekken 7, Ağustos ayının başında düzenlenecek EVO 2019‘un en yüksek katılımcı sayısına sahip 3. oyunu. Yaklaşık 2.000 oyuncunun yarışacağı turnuvanın en heyecanlı mücadelelerinden birine sahne olacak.

EVO 2019’da dövüş oyunları için önemli bir etkinlik ve oyuncular yeni duyurular bekleyebilirler. Tekken 7 zaten 45 karakterlik oturmuş bir dövüşçü kadrosuna sahip ve gelecekte yeni bir karakter sezonuyla devam edip etmeyeceği bilinmiyor. Yeni bir Tekken oyunu için henüz erken gibi görünse de, gelecek nesil konsolların gelişiyle serinin nasıl şekilleneceğini merak ediyoruz.

Sony bir sonraki donanımı PlayStation 5‘in geriye dönük uyumluluk özelliğiyle geleceğini duyurdu ve gelecekte Tekken 7 için daha fazlası gelebilir. Oyun şu anda PS4, Xbox One ve PC platformlarında oynanabilir.