Super Monkey Ball: Banana Blitz HD konsollara ve PC’ye gelecek

Sega‘nın Super Monkey Ball serisi uzun bir aradan sonra 2006 yapımı Wii oyununun yenilenmiş bir versiyonu olan Super Monkey Ball: Banana Blitz HD ile bu yıl geri dönüyor. Yenilenen oyun Ekim ayında PS4, Xbox One ve Nintendo Switch’e, kış aylarında ise PC platformuna gelecek.

Güncellenmiş görseller ve “her platform için optimize edilmiş kontrollerle” birlikte, Banana Blitz HD 100 tek oyunculu seviye ve 10 farklı çok oyunculu mini oyun sunacak. Oyun aynı zamanda çevrimiçi liderlik tabloları ve oyuncuların arka arkaya 10 mini oyunu tamamlamaya çalışacakları Decathlon modu gibi bazı yeni özellikler de sunacak.

Super Monkey Ball: Banana Blitz HD, 29 Ekim’de PS4, Xbox One ve Switch’e gelecek. PC sürümü ise daha sonra kış aylarında Steam üzerinden yayınlanacak. Ancak bu sürüm için henüz net bir tarih açıklanmadı. İşte yeni Super Monkey Ball için yayınlanan duyuru fragmanı:

İlk Super Monkey Ball: Banana Blitz Kasım 2006’da Nintendo Wii için çıkmış ve eleştirel olarak beğeni toplamıştı. Tek oyunculu modun uzunluğu ve çok oyunculu mini oyunların kalitesi bir araya geldiğinde ancak en çok önerilen Wii oyunlarından biri olarak başarı yakalamıştı. Yenilenen oyun hakkında gelecek haber ve güncellemeler için takipte kalın.