Stranger Things 3: The Game 3. sezonla birlikte çıkacak

Stranger Things 3: The Game bu yaz çıkacak ve popüler dizinin oyununa yeni sezonla birlikte kavuşacağız. Oyun 4 Temmuz 2019’da Netflix’te başlayacak Stranger Things dizisinin 3. sezonuyla aynı tarihte PS4, PC, Xbox One ve Switch için yayınlanacak.

Stranger Things 3: The Game 16-bit sanat tarzına sahip olan bir macera oyunudur. Oyuncular gizemli Hawkins kasabasını keşfedecek, bulmacaları çözecek ve muhtemelen korku dolu bir mücadele verecekler. Stranger Things hayranlarına özel bu oyun, dizideki olayları özetleyecek ve bilinmeyen bazı sırları ortaya çıkaracak. Yine de oyunun tadını çıkarmak için tüm bölümleri izlemeniz gerekmiyor.

Macera boyunca doğaüstü kasabaya yolu düşen ve onlara yardımcı olacağınız benzersiz yetenek ve özelliklere sahip 12 farklı karakterle oynayabileceksiniz. Stranger Things 3: The Game ayrıca arkadaşınızla birlikte kooperatif oyun fırsatı da sunarak eğlenceyi katlayacak. Doğaüstü gizemleri tek başınıza çözmeyi seviyorsanız, “arkadaş komutları”nı kullanarak yapay zeka partnerinizle de işe koyulabilirsiniz.

Stranger Things oyunu Telltale Games’in kapanmadan önce geliştirilmeye başlandı ve Unity motoruyla geliştirilen ilk Telltale oyunu olacağı biliniyordu. Netflix, Telltale’in kapanmasının ardından Stranger Things evrenini etkileşimli bir ortamda hayata geçirmek için diğer seçenekleri değerlendirme sürecinde olduklarını belirtmişti.

Ne olursa olsun Telltale’in Stranger Things oyunu, Skybound’un The Walking Dead: The Final Season’ı tamamladığı gibi bir şekilde tamamlanacak. Son olarak Serious Sam 4: Planet Badass üzerinde çalışan Devolver Digital Stranger Things lisansıyla ilgilendiklerini açıkladı.