Stranded Sails: Explorers of the Cursed Islands konsollara da gelecek

Açık dünya çiftçilik macerası Stranded Sails: Explorers of the Cursed Islands‘ın PC için Ekim 2019’da geleceği doğrulanmıştı. Geliştirici Lemonbomb Entertainment ve yayıncı Merge Games ve Rokapublish oyunun aynı zamanda PlayStation 4, Xbox One ve Nintendo Switch platformlarına geleceğini duyurdu. Konsol versiyonu da net bir tarih verilmese de yine Ekim ayında yayınlanacak. PS4 ve Switch sürümlerini almak isteyenler dijital sürümle aynı tarihe çıkacak olan Signature Edition’ı da tercih edebilecekler.

Bir keşif çiftçilik macera deneyimi olan Stranded Sails, oyuncuları gemi kazası sonrası çözülecek sırlar ve gizemlerle dolu takımadalarda mahsur bırakıyor. Hayatta kalmak oyundaki en önemli nokta. Yani tarım ve yemek pişirme genel deneyim için şart. Yine aynı şekilde oyuncuların mürettebatını da besleyerek hayatta tutmaları gerekiyor. Oyundaki görevler arasında çeşitli adaları tekneyle veya yürüyerek keşfetme, gemi yapımı vb. gibi hedefler var. Görünüşe göre hayatta kalmak çeşitli zorlukları da beraberinde getirecek.

Ancak oyundaki asıl amaç takımadalardan kaçmak olacak. Elbette Stranded Sails oyuncuların kendilerini denemek isteyecekleri başka hedeflere de sahip olacak. Hazine avı bunlardan biri ve takımadalarda değerli kıymetli eşyalar gizli.

İşte Stranded Sails: Explorers of the Cursed Islands için yayınlanan PS4 fragmanı:

Stranded Sails’in ilham aldığı düşünülen en dikkat çekici oyunlardan bazıları Harvest Moon, Legend of Zelda ve yakın zamanda çıkan My Time At Portia olabilir.