Star Wars Jedi: Fallen Order’da insan uzuvları kesilemeyecek

Respawn Entertainment’ın yeni oyunu Star Wars Jedi: Fallen Order için yapılan E3 2019 sunumunda Cal Kestis’in bir ışın kılıcıyla yeteneklerini gömüştük. Ancak karakterimiz herhangi bir insansı uzuvu kesmiyor gibi görünüyordu.

Kıdemli Tasarımcı Justin Perez ile yapılan bir IGN röportajında bazı durumlarda kesme sahneleri kullanılmasına rağmen oyuncuların istedikleri zaman insan düşmanların uzuvlarını kesemeyeceği doğrulandı. Bununla birlikte droid düşmanlar ve diğer yabancı yaratıkları istediğiniz gibi kesip biçebileceksiniz.

Klon Savaşları’nın 7. Sezonunun anlatı sanatçılarından Tatyana Drewry Carvin, Star Wars ve ışın kılıcının kullanımı konusunda daha fazlasını sundu:

“Bize konulan kurallardan biri, kafa kesme sahnelerini her zaman gizlemekti. Ve asla kan göstermemek. Işın kılıcının yanmasıyla bölgeyi anında dağlandığı varsayılıyor.”

Muhtelemen Star Wars Jedi: Fallen Order‘daki kısıtlamaların ardındaki sebep bu. Zaten hiçbir Star Wars anime ve filminde ışın kılıcının gücüne rağmen bu tarz sahnelerin görülmemesi dikkat çekiyordu.

Oyuncular Sith’in İntikamı filmindeki olayların ardından Order 66 ile hemen hemen tüm Jedi’ların öldürüldüğü dönemde saklanan bir Jedi olan Cal Kestis‘i oynayacaklar. Cal Kestis eğitimini tamamlamak ve Jedi’leri eski şerefli günlerine döndürmek için savaşacak. Oyun boyunca yabancı yaratıklar, Second Sister, Purge Troopers ve droidler gibi farklı düşman tipleriyle karşılaşacak. Neyse ki, bazı müttefikler ona bu zorlu yolculukta yardım edecek.

Star Wars Jedi: Fallen Order 15 Kasım 2019’da PlayStation 4, Xbox One ve PC için gelecek. Kaçıranlar için E3’te yayınlanan oynanış demosu: