Star Wars Battlefront 2’nin yeni modu Capital Supremacy tanıtıldı

Star Wars Battlefront 2 önümüzdeki günlerde Capital Supremacy adlı yepyeni bir mod almaya hazırlanıyor. Yeni mod yer ve hava savaşlarını doğrusal olmayan bir deneyimle bir araya getirecek. Oyuncular ücretsiz güncelleme kapsamında 26 Mart 2019’da yeni modu oynamaya başlayacaklar.

Capital Supremacy sizi yerden yerden gökyüzüne götüren farklı aşamalardan oluşacak. 20 kişilik iki ekip yerde savaşacaklar. Savaş alanında 5 ileri karakol olacak ve her iki taraf da en az üçünün kontrolünü ele geçirmeye çalışacak. Savaşlar “açık uçlu” olarak tanımlanıyor ve zafere giden yolda birçok yol sunacak. Takımlar ayrıca, Star Wars Battlefront 2 PvP modunda ilk defa yapay zeka kontrolündeki 12 kişilik askeri birliklere sahip olacak.

Capital Supremacy’de karakolların kontrolünü almak size biletlerle sunulandan daha fazla destek kuvvet kazandıracak. Saldıranlar kontrolü ellerinde tutmaya ve daha fazla güç elde etmeye çalışırken, savunmacılar diğer takımın ilerleme kaydetmesini önlemeye çalışacaklar. Bir takım yeterince destek topladığında yer aşamasını kazanacaklar. Ancak bu sadece savaşın başlangıcı. Her iki takım da birbirleriyle taşıma mekiğinde yarışacak ve “İstila Evresi”ne geçecekler.

Savaş daha sonra gökyüzüne taşınacak ve takımlar bir ana kruvazörün kaderini belirlemek için savaşacaklar. Her iki tarafın da kendi hedefleri olsa da savaşın düzeni aynı olacak. Yapay zeka destekleri yerde kalıp savaşırken, siz ve ekibiniz havada pilotluk becerilerinizi göstereceksiniz. Eğer saldıran taraf zaman sona erdiğinde kazanırsa, bu savaşın sonu demek. Bununla birlikte savunmacıların kazanması durumunda, her şey baştan başlar ve takımlar tekrar yere inerler. Bununla birlikte savunan takım karakolların çoğunluğunu kontrol etme yolunda avantaj sağlayacak.

Star Wars Battlefront 2‘nin yeni modu Capital Supremacy yayınlandığında sadece Geonosis Pipeline Junction West’te oynanabilecek, ancak yakın zamanda daha fazla gezegene eklenecek.