Star Trek Online, Age of Discovery genişlemesi alacak

Star Trek Online‘ın yeni DLC’si Age of Discovery duyuruldu ve sonbaharda oyuna dahil olacak.

Yeni hikaye örgüsü Age of Discovery, Star Trek Online’ın tarihinde ilk kez, oyunun Star Trek dizisiyle aynı çizgide güncelleneceğini gösteriyor.

Star Trek Online: Age of Discovery Cadet Tilly’i getirecek

Klingon Savaşı sırasında 2256 yılında geçen Age of Discovery, Star Trek Discovery hayranlarının yakından tanıdığı Cadet Tilly‘yi getiriyor. Sevimli, kararlı ve biraz da sinir bozucu, ama Discovery’nin cazibesinin anahtarı.

Star Trek Online‘da yeni bir Discovery kaptanı yaratabileceksiniz. Kaptanınızı yarattıktan sonra, dizide karakteri oynayan aktör Mary Wiseman tarafından seslendirilen Tilly ile güçlerinizi birleştireceksiniz. Yeni bir Discovery dönemi eğitimi, iki bölüm, yeni İtibar Seviyeleri ve yeni bir sıralama (artık Task Force Operation olarak anılacak) var.

Star Trek Online: Age of Discovery ile hikaye örgüsünün ilk kısmı bu sonbaharda PC platformuna çıkacak ve hemen ardından PlayStation 4’e gelecek. Oyuna geçtiğimiz günlerde Victory is Life genişlemesi gelmişti. Netflix’te yayınlanan Star Trek: Discovery’nin 2. sezon fragmanına buradan erişerek izleyebilirsiniz.