Soulcalibur 6 başarılı olamazsa serinin sonu olabilir

Soulcalibur serisi, Soulcalibur 5 ve SoulCalibur 6 arasında geçen altı yıl boyunca sessiz kaldı kaldı. Gamescom 2018’de DualShockers, verilen aranın neden bu kadar uzun sürdüğünü sorduğunda yapımcı Motohiro Okubo, serinin dar boğazda olduğunu söyledi.

Soulcalibur yok olma tehlikesiyle karşı karşıyaydı

Okubo Gamescom 2018‘de verdiği röportajda: “İlk olarak şirketin Soulcalibur serisinden beklentileri düşüktü. Aslında, belki de yok olma kriziyle karşı karşıyaydı. Şirketi ikna etmem zaman aldı.” diyerek tehlikeyi açıkladı.

Ayrıca oyundaki karakterlerin seksi olmalarının seriyi kurtarma çabasının bir parçası olup olmadığı da soruldu:

“Karakterleri seksi yapmaya çalışmıyoruz. Kostümlere karar verdiğimizde, her zaman karakterleri en iyi nasıl temsil edebileceklerini düşünüyoruz. Bazen daha az kumaş olabilir ve sonuç olarak karakter daha seksi olabilir, ancak oyunu seksi karakterlere odaklamaya çalışmıyoruz.”

Bandai Namco Entertainment yeni karakter Azwel‘ı Soulcalibur 6 listesine ekledi. Yeni dövüşçüyü gösteren bir fragman da yayınlandı:

İnsan ırkı için kurban edileceksiniz! İnsanlığın Lideri olan Azwel, ona havada silahlar oluşturma yeteneği veren güçlü silah Palindrome’u kullanıyor!

Ruhun hala yanıyor mu?

Geliştirici Project Soul, hayranların sevdiği karakter Tira‘nın geri dönüşünde yaşadığı karışıklık nedeniyle eleştirilere maruz kaldı. Bilmeyenler için belirtelim, Tira Soulcalibur 6‘nın Sezon Geçişinde (Season Pass) yer alacak, DLC’ye özel bir karakter olacak. Haliyle karakterin Soulcalibur 6’nın çıkışıyla birlikte geleceğini düşünen takipçiler hayal kırıklığına uğradı.

Soulcalibur 6, PlayStation 4, Xbox One ve PC için 19 Ekim’de yayınlanacak.