Sony, yeni God of War oyunu için çalışmalara başlıyor!

Sony Santa Monica Studio’nun bir sonraki God of War oyununu yeni nesil PlayStation 5 konsoluna getirmek için çalışmalara başladığını tahmin etmek zor değil. Dahası, artık bu iddiaları doğrulayacak daha fazla kanıt bulduk.

Geçtiğimiz günlerde, Sony Santa Monica Studio’nun kariyer sayfasında bazı iş ilanları yayınlandı. Stüdyo anlatı uygulayıcısından dövüş tasarımına kadar birçok rol için personel işe alacak. İlanlar stüdyonun önümüzdeki yıllarda yapacağı çalışmalar için önemli ipuçları ortaya koyuyor.

İlanlardan birinde Dövüş Tasarımcısı aranıyor ve adaylardan “God of War (2018) ve dövüş sistemleri, mekanikleri ve düşmanlar hakkında” derinlemesine bilgi sahibi olmalarını istiyor. Bir diğer ilanda ise Karakter Yüzü Şekillendirme Sanatçısı pozisyonu için “yeni nesil video oyun platformu deneyimi” isteniyor.

Bu rollerin yanı sıra Sistem Tasarımcısı da aranıyor ve başvuracak geliştiricilerin “aksiyon oyunlarında ya da aksiyon RPG’lerinde uzmanlığa sahip” olmalarını bekliyor. Sony ve Santa Monica Studios yeni God of War oyunu ya da daha önce söylentilere konu olan God of War: Ragnarok üzerinde (artık her neyse) çalışmaya hazırlanıyor olabilir.

Stüdyonun PlayStation 4’e özel son oyunu God of War övgüyle karşılandı ve birçok ödül kazandı. Geçtiğimiz haftalarda oyunun yönetmeni Cory Barlog’un attığı tweet’lerin şifresi çözülmüştü ve Ragnarok’un geleceğini ifade ediyordu. Aynı şekilde Oyunun yıl dönümünü kutlamak için sunulan PS4 dinamik temasında da aynı ifadeye rastlandı: “Ragnarok is Coming!”

PlayStation oyuncuları heyecanla Death Stranding, Ghost of Tsushima ve The Last of Us Part 2’yi beklerken, yeni nesil konsol için yeni bir God of War oyunu heyecanı daha da alevlendirebilir.