Sony, The Last of Us ve Uncharted’ın PS3 sunucularını kapattı

PlayStation 3’te Uncharted 2: Among Thieves, Uncharted 3: Drake’s Deception ve The Last of Us’ın çok oyunculu modlarını sevenlere kötü bir haberimiz var… Sony bu oyunların PS3 çok oyunculu sunucularını kapattı.

Sony, PlayStation 3 desteğini yavaş yavaş çekmeye başladığından Naughty Dog’un sevilen oyunlarının çok oyunculu sunucularını kapattı. Şirket Haziran ayında sunucuların kapanacağı konusunda oyuncuları uyarmıştı ve 3 Eylül 2019 büyük gündü. Sony sunucularını kapatacakları konusunda yeniden uyarılar yaptı ve oyuncular sonunda Uncharted ve The Last of Us oyunlarının çok oyunculu modlarına elveda dediler.

PS3 sahipleri için üzücü bir haber olsa da, oyunların PS4 sürümlerinin etkilemediğini belirtelim. The Last of Us Remastered hala çok oyunculu oynanabiliyor. Uncharted 2 ve Uncharted 3’ün yenilenmiş versiyonlarına gelince (Uncharted: The Nathan Drake Collection) zaten çok oyunculu deneyim içermiyorlardı. Uncharted 4: A Thief’s End ise hala çok oyunculu olarak oynanabiliyor.

Sony’nin sunucuları kapatması elbette oyunların tek oyunculu anlatı modlarını etkilemiyor. PS3’teki maceraları dilediğiniz zaman yeniden oynayabilirsiniz. Ya da daha fazlası için oyunların başarılı şekilde yenilenmiş PS4 sürümlerine yükseltebilirsiniz.

Yeni nesil konsolların giderek yaklaştığı bugünlerde Sony‘nin PlayStation 3 çok oyunculu sunucularında daha fazla kapanma görebiliriz.