Sony, PS4’e özel Dreams için 10 yıllık vizyona sahip

Media Molecule geliştirdiği Dreams hala Erken Erişim aşamasında ve deneyimin ne zaman yayınlanacağını bilmiyoruz. Aylardır süren bekleyiş stüdyo için işlerin beklediği kadar iyi gitmediği söylentilerine yol açtı. Ancak SIE Worldwide Studios başkanı Shuhei Yoshida’ya göre, Sony proje için 10 yıllık vizyona sahip ve uzun vadede arkasında duracak.

Yoshida, Tokyo Game Show 2019 sırasında PlayStation Asia‘ya konuştu ve Dreams’i “şimdiye kadarki en sevdiği projelerden biri” olarak gördüğünü söyleyerek heyecanını dile getirdi. Ayrıca Sony’nin “Dreams topluluğunun büyümesini sürdürmek için 10 yıllık bir vizyonu” olduğunu belirtti.

Yoshida ayrıca erken erişim sürecinin içerik oluşturucularının oyunun araçlarını daha iyi tanımalarını sağladığını belirtti. Bu nedenle projenin odağı, oluşturulan içerikleri deneyen insanlardan çok yaratıcıların üzerinde. Yoshida’ya göre Dreams ileride beklenildiği gibi gelecek. Proje şimdilik üreticilere gerekli araçları sağlamayı ve temelini sürekli olarak geliştirmek için geri bildirimler toplamayı amaçlıyor.

Dreams’te bugüne kadar sanat, karakter, oyun mekaniği vb. tasarımları ve kapsamlı projeler geliştirmek için yapılan iş birlikleri gördük. Yoshida, bu uzun sürece Sony tarafından da destek verildiğini söyledi. Şirket, Media Molecule’ün 10 yıllık vizyonla ilerlemesine aracı olacak. Uzun vadeli vizyonun en açık göstergesi de Media Molecule’ün içerik oluşturmak için geliştirme ekipleri işe alması. Stüdyonun genişleme hamlesi Temmuz ayında açıkladı ancak konuyla ilgili resmi bir güncelleme yapılmadı.

PlayStation 4’e özel Dreams şimdilik ülkemizde erişilemiyor. Gelecek haber ve duyurular için takipte kalın.