SNK The King of Fighters 15 ve Samurai Shodown’ı açıkladı

SNK, 2016 yılında The King of Fighters 14 ile dövüş dünyasının köklerine geri döndü ve bu yıl SNK Heroines: Tag Team Frenzy‘i yayınladı. Şirket geçtiğimiz günlerde Kore’nin Seul kentinde, yatırımcılara şirketin geleceğe yönelik neler planladığını göstermek için IPO yatırımcı ilişkileri konferansı düzenledi. Konferansta yeni Samurai Shodown oyununun yanı sıra bir sonraki dövüş oyunu The King of Fighters 15 tanıtıldı.

Sunum sırasında oyunun adı ve bir yakında geleceğini bildiren bir ibare dışında herhangi bir görsel gösterilmediği bildirildi. The King of Fighters 15 gelişiminin erken evresinde ve şu anda 2020’yi hedefleyen yayın aralığı var.

Yeni Samurai Shodown oyununun ise 2019’un ikinci çeyreğinde yayınlanması planlanıyor. Oyunun Nintendo Switch, Xbox One, PC ve ilk olarak duyurulan PlayStation 4 sürümü ile geleceği duyuruldu.

The King of Fighters 14, Xbox ve Nintendo platformları için de listelendi. Oyun şu anda sadece PS4, Steam ve arcade platformlarında mevcut ve yeni platformlara taşınması olası.

SNK son yıllarda daha aktif hale geldi ve geçmişte olduğundan daha fazla dövüş oyununa sahip. Ayrıca klasik oyunlar için de daha fazla destek sunuyor (özellikle Nintendo Switch’te). Bu oyunlar SNK Heroines’in son sürümü oyunu Tag Team Frenzy’yi ve 2016’da önceki oyunlarındaki ayrıntılı 2D hareketli grafik sanatından daha modern 2.5D stiline geçiş yapan ve seriyi yeniden canlandırma işlevi gören 2016 The King of Fighters 14’ü içeriyor.

SNK ayrıca uzun süredir devam eden Arcade Archives serisinde Hamster ile çalışmaya devam ediyor.