SIE Japonya 2019’da yeni oyununu sunmaya hazırlanıyor

4Gamer, Japon oyun geliştiricileriyle birlikte yaptığı yıl sonu röportajlarını yayınladı ve gelecekle ilgili planlarını tartıştılar. Röportajlarda Sony Interactive Entertainment (SIE) Japonya‘nın 2019’da gelecek, henüz duyurulmamış oyunuyla birlikte birkaç tanıtım da yer alıyor.

Açıklama, Ekim ayında yayınlanan ve eleştirmenlerin beğenisini kazanan Astro Bot: Rescue Mission üzerinde çalışan ve portföyünde Bloodborne ve Déraciné gibi oyunlar da bulunan SIE Japan Studio’nun yapımcısı Teruyuki Toriyama’dan geldi:

“2018’de, 360 derece aksiyonun tadını çıkarmanıza olanak sağlayan Astro Bot: Resque Mission olarak adlandırılan VR platform oyununu ve zamanın durduğu bir dünyayı keşfettiğiniz VR macera oyunu Déraciné’i yayınladık. Her ikisi de PlayStation VR fonksiyonlarını tam olarak kullanıyor. Bu yüzden oyuncuların denediğini görmek beni mutlu ediyor. 2019’da üzerinde çalıştığımız duyurulmamış bir oyunun çıkışını göreceğiz ve yeni bir proje için de hazırlıklara başlamayı planlıyoruz. Desteğiniz için teşekkür ederiz.”

Toriyama SIE Japonya’nın yeni oyun hakkında hiçbir ipucu vermedi ve malesef ne olabileceği hakkında tahminimiz yok…

Röportajın bir diğer bölümünde Siren ve Gravity Rush serilerinin geliştiricisi Keiichiro Toyama, işlerin yolunda gitmemesi nedeniyle 2018’i “sıkıntılı bir yıl” olarak nitelendirdi.

“2018, hiç düşünmediğim ve düşünmek istemediğim şeylerle dolu, sıkıntılı bir yıldı. Ancak bu süre zarfında 15 yıllık hayranlarla Siren Sergisi sırasında konuştum. Bana bazı büyük ipuçlarının yanı sıra, oyun yapma konusunda motivasyon verdiler. Her şey hala perde arkasında kalacak olsa da, yeni bir başlangıç istiyorum ve başından itibaren elimden gelen her şeyi vererek tüm yolları denemek!”

Oldukça dertli görünen Toyama’ya şimdiden bol şans diliyoruz.

SIE Japan‘ın yeni projesi ortaya çıktığında sizleri bilgilendireceğiz.