Shadow of the Tomb Raider’ın zorluk seçenekleri açıklandı

Shadow of the Tomb Raider gittikçe yaklaşıyor ve geliştirme süreci tamamlanan oyun hakkında detaylar ortaya çıkmaya başladı. Oyun, bulmacalar, gezinti ve dövüş mekanikleri için bağımsız olarak ayarlamanıza olanak veren etkileyici zorluk seçeneklerine sahip. Böylece oyuncular bulmacaları çözüp ve keşif yaparken, karşılarına çıkacak engelleri istedikleri deneyime uygun hale getirebilecekler.

Shadow of the Tomb Raider zorluklar shadow of the tomb raider

Shadow of the Tomb Raider zorluk seviyelerinde çığır açacak

Eidos Montreal blog yazısında Shadow of the Tomb Raider‘da bulmacalar, gezinti ve savaş için dört özel seçenek olduğunu açıkladı. Easy, normal, hard ve Deadly Obsession (kolay, normal, zor ve Ölümcül Saplantı) olmak üzere dört seviye bulunuyor. Deadly Obsession seçildiğinde her üç kategoriye de uygulanıyor ve oyunun geri kalanında zorluklar değiştirilemiyor.)

Shadow of the Tomb Raider Keşif shadow of the tomb raider

Örneğin, keşif / gezinti kategorisini kolay olarak ayarladığınızda ve gitmeniz gereken yol beyaz boyayla daha belirgin gösteriliyor. Ayrıca ana kamplar daha uzun bir kayıt zamanlayıcısıyla yanıyor.

Shadow of the Tomb Raider’ın bulmacalarını kolaya ayarlarsanız, Lara bir sonraki eylemde size doğrudan ipuçları verecek. Hayatta kalma içgüdüleri (Survival Instincts), ilerlemek için etkileşimli nesneleri mavi renkte vurgulayacak. Aynı şekilde normal zorlukta sarı olurken, zor modda ise ipucu verilmeyecek ve zamanlayıcı mekaniği için daha kısa bir fırsat pencereniz olacak.

Shadow of the Tomb Raider bulmaca shadow of the tomb raider

Hayatta Kalma İçgüdülerinden bahsetmişken, Deadly Obsession zorluğunda oynamanın haricinde, zorluk ayarlarından bağımsız olarak bu işaretçi ve parıldamaları (etkileşimli nesnelerde) açıp kapatabileceksiniz.

Shadow of The Tomb Raider‘ın zorluk seçenekleri, Uncharted‘teki harika erişilebilirlik ayarlarına benzer şekilde çalışan, harika kişiselleştirme seçenekleriyle birlikte geliyor. Örneğin, kameranın sarsılmasını azaltabilirsiniz. Ayrıca kamerayı yatay olarak ortalayarak hareket ettirmek için tek çubukla oynatın, böylece Lara’nın arkasında hafif bir şekilde kilitleniyor. Düğmeye tekrar tekrar basmak yerine basılı tutarak ve çubuğu yönlere itmek daha kolay bir deneyim sunacak.

Shadow of The Tomb Raider 14 Eylül’de PlayStation 4, Xbox One ve PC için çıkacak.