Shadow of the Tomb Raider’ın ücretsiz demo sürümü yayınlandı

Square Enix, Shadow of the Tomb Raider için deneme sürümünün PlayStation 4, PC ve Xbox One platformlarında ücretsiz olarak yayınlandığını duyurdu. Ücretsiz demo, Lara ve Jonah’ın Ölüler Günü kutlamaları sırasında Cozumel, Meksika’ya girdiği önceki bölümleri içeriyor.

Ücretsiz deneme duyurusunun yanı sıra Lara Croft’un son macerası için yeni bir fragman yayınlandı:

Shadow of the Tomb Raider demosunu tamamlayan oyuncuların daha sonra oyunu satın almaları halinde ilerlemeleri ana oyuna aktarılacak. Yani deneme süresinin sona erdiği yerden başlamalarına izin verecek. Bu aktarım hikaye ilerlemesini, kilidi açılan içerikleri ve kupaları içeriyor.

Ana oyunun yanı sıra, Shadow of the Tomb Raider’a yeni özellikler de eklendi. Örneğin, New Game Plus modu seride ilk kez yer aldı. Oyunun tamamlanmasıyla New Game Plus modu açılıyor ve benzer modlara sahip diğer oyunlardan daha farklı bir deneyim sunuyor. Tercih ettiğiniz oyun tarzına göre uyarlanmış yeni yollar da ortaya çıkıyor. Yılanın Yolu, gizlilik ve hileleri vurgularken, Jaguar’ın yolu avlanma ve savaşmaya odaklanıyor. Keşif ve beceriklilik ise Kartal’ın yolu seçeneğiyle gelişiyor.

Geliştirici Eidos-Montréal Shadow of the Tomb Raider için yeni DLC’ler de yayınlıyor. İlk DLC sürümü, The Forge, oyunculara bireysel ya da kooperatif olarak yapılabilecek yeni bir mezarı keşfetme şansı veriyor. DLC’nin ikinci parçası olan olan The Pillar bu ay gelecek.

Shadow of the Tomb Raider PS4 ücretsiz demosuna buradan erişebilirsiniz.