Serious Sam Collection PS4 ve Xbox One için listelendi

Eğlence Yazılımı Derecelendirme Kurulu (ESRB) Serious Sam Collection‘u derecelendirdi ve geleceği platformları PlayStation 4 ve Xbox One olarak listeledi. Resmi olarak onaylanmasa da, büyük ihtimalle daha önce PlayStation 3 ve Xbox 360 için piyasaya sürülen koleksiyon sürümü yeni nesil konsollara gelmeye hazırlanıyor.

İlk koleksiyon 4 oyun ve DLC’yi içeriyordu: Serious Sam HD: The First Encounter, Serious Sam HD: The Second Encounter, Serious Sam 3: BFE ve Serious Sam: Double D XXL.

ESRB derecelendirmesinde görsel yer almasa da, Serious Sam Collection son nesil sistemlerde gördüğümüzle aynı. Ayrıca oyunun Yetişkin (17+) olarak derecelendirildiğini açıklayan bir özet de yer alıyor:


Derecelendirme Özeti: Oyuncuların çılgınca uzaylılarla ve canavarlarla savaştığı birinci şahıs nişancı koleksiyonu. Oyuncular çok sayıda yaratığı öldürmek için tabanca, makineli tüfek, shotgun ve balyoz kullanır. Çarpışmalar sırasında büyük kan sıçraması efektleri oluşur. Düşmanların bazen kendilerini patlatarak uzuv ve kan sıçramalarına yol açtığı görülür. Oyuncular aynı zamanda yaratıkların gözlerini çıkarabilir ve / veya asker tarzı uzaylıların kalplerini sökebilir. Oyun boyunca, harpy benzeri düşmanlar üstsüz olarak tasvir edilir (genellikle uzak mesafeden de olsa). Bir karakter, diyaloğunda uyuşturucu maddelere kısaca atıfta bulunur. Diyalogda “f **k” ve “sh*t” kelimeleri geçer.


Serious Sam Collection Xbox 360 serious sam

Kahramanımızı oldukça başarılı tasvir eden bir derecelendirme özeti diyebiliriz. Paket sıradan bir konsol taşıması mı yoksa PS3 ve Xbox 360 için gelen önceki koleksiyonun tamamen yenilenmiş versiyonu mu henüz bilinmiyor. Derecelendirme sızıntıları genellikle güvenilir olmakla birlikte, oyun çıkmadığı sürece yaş sınırı düşebiliyor. (Muhtemelen Serious Sam için böyle bir şey olmayacaktır.)

Serious Sam Collection PlayStation 4 ve Xbox One’a gelecek ve çıkış tarihi açıklandığında sizlere bildireceğiz.

Croteam ve Devolver Digital, geçtiğimiz Nisan ayında Steam’de listelenen Serious Sam 4: Planet Badass‘ı yeni bir fragmanla duyurmuş ve serinin hayranları heyecanlandırmıştı. Ancak o zamandan beri oyundan haber gelmedi.