Roller Champions rekabetçi PvP deneyimi vadediyor

Ubisoft’un yeni ücretsiz PvP oyunu Roller Champions E3 2019’da öne çıktı. Oyun, 2029 yılında bir spor etkinliğinde geçiyor ve 3’er şampiyondan oluşan iki takımı birbirine karşı oynayacak.

Roller Champions‘ta oyuncular Roller League topunu kaparak birbirlerine karşı üstünlük kazanmaya çalışacaklar. Ardından skor kazanmak için patenle arena etrafında tur atarak topu çemberden geçirmeliler. Ne kadar fazla tur tamamlanırsa, puan o kadar yüksek oluyor. Oyun yüksek tempolu, hızlı ilerliyor ve arenayı çevreleyen duvarlarda kayma yeteneği oyunu daha akrobatik hale getiriyor. Gösterişli sayılar kazanmak için duvardan kayarak çembere smaç basabilirsiniz. Etkileyici bir gösteri sergilerseniz, daha fazla taraftar kazanabilir, çeşitli oyun içi öğeler açmak için sponsorlar çekebilirsiniz.

Arenanın tarzı ve mekanikler bana Rocket League‘i çağrıştırdı. Roller Champions’u daha yakından tanımak için E3 2019’da yayınlanan fragmanı izlemenizi öneririm:

Oyun ilk olarak geçtiğimiz ay ResetEra‘da arenaları ortaya çıkaran resim ve videoyla sızdı. Aynı yazıda oyunun yanı sıra bazı menü seçenekleri ve kontrol cihazı şeması da görünüyordu.

Oyuncular Roller Champions’ı 10 – 14 Haziran tarihleri arasında Uplay‘de ücretsiz olarak deneyebilirler.

Roller Champions 2020’nin başlarında yayınlanacak. Ubisoft ayrıca Watch Dogs Legion‘ı da tanıttı ve heyecanla beklenen yeni oyunun çıkış tarihini açıkladı. E3 2019 tam gaz devam ediyor ve gelecek güncellemeleri buradan takip edebilirsiniz.